19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Ocak 2014 Salı 10:11

CHP, YSK’ya Başvurdu

Daha önceki açıklamalarında Belediye Başkanı Günaydın’ı Isparta Oteli’nde seçim propagandası yapmakla suçlayan CHP İl Başkanı Vedat Şenol, konuyla ilgili Yüksek Seçim Kurulu’na resmi başvuru yaptıklarını dile getirdi.
CHP, YSK’ya Başvurdu

CHP ve MHP arasındaki tartışmalara bir yenisi daha eklendi. CHP İl Başkanı Vedat Şenol bu kez trafik sorunu ve otopark üzerinden Belediyeye yüklendi. Geçtiğimiz gün muhtarlar ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, şehrin en önemli sorunlarından trafik ve otopark krizini çözeceğini belirtmişti. Bunun üzerine değerlendirmede bulunan Şenol, Günaydın’a yüklendi.

10 YILDA ÇÖZEMEDİ 11. YILDA MI ÇÖZECEK?
Hiçbir zaman belden aşağı siyaset yapmadıkların ancak gerçekleri de gözler önüne sermekten hiçbir zaman kaçınmadıklarını belirten Şenol, “Şimdi trafik ve otopark sorununu çözeceğiz diyor. 2 dönem belediye başkanlığı yapmış Günaydın bu sorunu 10 yılda çözemediyse 11. yılda mı çözecek? Biz belden aşağı hiçbir zaman vurmuyoruz. Isparta’da etik siyaset yapılmasını istiyoruz. Haksız rekabet konusunda yaptığımız eleştiriye cevap da gelmedi” dedi.

YSK’YA BAŞVURDULAR
Öte yandan Günaydın’ın belediye mülklerinde seçim çalışması yaptığı ve haksız rekabete maruz kaldıklarını ileri süren Şenol, konuyu Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) götürdüklerini açıkladı. Günaydın’ın etik davranışlar içerisinde bulunmadığını iddia eden Şenol, şöyle devam etti; “Önce konuyu kamuoyuna duyurduk. Ondan sonra YSK’ya resmi başvuruda bulunduk. Haksız rekabet konusunda etik kurallar anlamında konuştuk.

Doğrusu ve mantıklısı da budur. Yerel seçimler yarışına girecekler için tüm kuralları YSK, belirlemiyorlar. Sadece tek bir olay var. Mevcut Belediye Başkanı Günaydın’ın aday olmasından dolayı, belediye başkanlığının imkânlarını kendi lehine tanıtım, propaganda olarak kullanıyor. Biz bu anlamda etik değil diyoruz. Kaç yıldır hizmetlerini zaten anlatıyor. Biz her yerde hizmeti halk için yapıyoruz. Yapılan hizmetlerle seçim döneminde övünmüyoruz. YSK’nın kuralları var. Sen çıkmışsın açık hava alanlarını bile seçim propaganda aracı olarak kullanıyorsun. Bunu da belediyenin imkânlarıyla yapıyorsun. Hiçbir belediye başkanı seçim döneminde belediyenin imkânlarıyla kendi tanıtımını yapamaz. Bu doğru bir şey değil.
Isparta halkı bunu bilmeli. Bu kadar reklamın parası hepimizin cebinden çıkıyor. Bunu kabullenmek mümkün değil. AKP’nin Belediye Başkan adayı Nuri Uzaktaş da konuyu böyle değerlendirmeli.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR