20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Haziran 2015 Perşembe 10:18

CHP'de Muhasebe Başladı

İsa Önder Dinçtürk'ten çarpıcı açıklamalar...
CHPde Muhasebe Başladı

İsa Önder Dinçtürk ispartamanset adlı internet Sitesi'ne çarpıcı değerlendirmeler yaptı...

Geçtiğimiz dönemlerde CHP eski il Başkanı Vedat Şenol ile CHP eski milletvekili Ali Haydar Öner arasında yaşanan geriliminden dolayı yaşanan gelişmelerin partiye ve seçimlerde alınacak başarıya gölge düşürdüğünü dile getiren İsa Önder Dinçtürk “Kendi keyfi nedenleri ile örgütümüzü kurban etti” dedi.

7 Haziran genel seçimlerini geride bırakırken, CHP’nin Yalvaç’ta beklediğini alamaması ve Isparta genelinde istenilen oya ulaşılamamasını Eski Milletvekili Ali Haydar Öner’e bağlayan Eczacı İsa Önder Dinçtürk, CHP'de kurulu olan düzenin Ali Haydar Öner'in keyfine göre bozmanın seçimlere gölge düşürdüğünü belirtti. Dinçtürk “Partimizin bütün İl Başkanları harikulade çalıştı ama seçimlere az bir süre kala partinin düzenini bozması seçimleri etkiledi. Siz, kiminle kavgalı olursanız olun. Örgütün bir milletvekilinden büyük olduğu yerde bu yaptığı haksızlıktır. Seçimlerde istenilen oyun alınamamasının tek nedeni Ali Haydar Öner’dir” dedi.

‘YARATTIĞI CANAVAR TARAFINDAN YOK EDİLECEK’
HDP’nin barajı geçmesi ile ilgili de bir açıklama yapan Dinçtürk “2015 genel seçimlerine parti olarak katılan HDP, AKP’nin kucağında büyümüştür. AKP, zamanı gelince kucağında büyüttüğü bu yaratık tarafından yok edilecektir. Dikta rejimi ile yönettikleri bu ülkede ilk darbeyi bu oluşumda yer alan HDP vurdu” ifadelerini kullandı.

AKP’DEN KURTULMAK İSTEYENLER HDP’YE KOŞTU
Seçimlerde HDP’nin dikkat çekici bir oy almasının da Ak Parti’nin suçu olduğuna değinen Dinçtürk “meydanlarda sürekli olarak HDP’nin barajı aşabilmesinde bir problem olmadığını dile getirdiler. AKP’den kurtulmak isteyenler HDP’ye koştular. HDP oylarını yükseltti ama o oylar onlara ait değildir. HDP’nin bu kadar oy almasının ana sebebi İnsanların artık AKP’den kurtulmak istemesidir. AKP’den kurtulmak adına HDP’nin onlara ders vermesinin engellemesini istediler” dedi.

‘HDP’DEN BİLE TEHLİKELİ’
Konuşmasında şu ifadelere değinen Dinçtürk “Bundan sonrası için bence AKP’nin olmadığı bir koalisyon kurulmalı çünkü insanlarımız AKP’yi, HDP’den bile daha tehlikeli buldular ki dersinin vermek için HDP’yi kullandılar. Gelinen noktada da AKP’nin gidişatı ülkeyi çok kötü bir noktaya götürüyordu bence ülkemiz uçurumun kenarından döndü ama yine de bir Türkiye partisi olma başarısını gösteremediler” şeklinde konuştu.

‘BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK’
Genel seçimlerde parti olarak herkesin görevini en iyi şekilde yaptığını dile getiren İsa Önder Dinçtürk “AKP, Ülkeyi bu noktaya getirmenin mahcubiyetini düşünsünler. Biz partimiz olarak görevimizi yaptık ama bu tabi iktidar olmaya yeterli değil. Yine ana muhalefette kaldık. Bir parti için tam anlamıyla bir başarıdır diyemeyiz ama bu canavarla mücadele etme gerçekten zor. Devletin bütün kurumuyla sana karşı mücadele ediliyor.

İktidara gelmek o kadar kolay bir iş olmuyor. Haliyle geldiğimiz noktada CHP oylarını korumuştur başarılı veya başarısız diye nitelendirmektense bu gelinen noktada asıl tokat Recep Tayyip Erdoğan’a atılmıştır. Halkımız artık aşağılanmaktan küstahça yaklaşımlardan memnun olmadığını sandıkta gösterdi.

‘BÜTÜN PARTİLİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM’
Dinçtürk “seçim süresi boyunca canla başla çalışan bütün partililerime sonsuz teşekkür ediyorum. Benimle birlikte gece gündüz çalışan ekibim ile çıktığımız bu onurlu yolda biz bu seçimi kazandık diye düşünüyorum” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 8 yorum yapıldı.
    YAZARLAR