20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Nisan 2014 Salı 14:18

CHP'de Parti İçi Muhalefete Kötü Haber

Partisinin seçimlerden sonra düzenlediği İl Başkanları toplantısına katılan CHP İl Başkanı Vedat Şenol, Genel Merkez'in Isparta İl Teşkilatına güven oyu verdiğini söyledi.
CHPde Parti İçi Muhalefete Kötü Haber

CHP Genel Merkezi, Vedat Şenol başkanlığındaki yönetime güvenoyu verdi. CHP Isparta'da 2015 yılındaki milletvekili seçimlerine mevcut yönetimle gidecek.

CHP İl Başkanı Vedat Şenol, Ankara’da düzenlenen İl Başkanları toplantısını değerlendirdi. Cumartesi günü yaklaşık 7,5 saat süren toplantıda İl Başkanlarının tek tek illerindeki durumu, Genel Başkan'a aktardıklarını söyleyen Şenol, özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik görüşmelerin ağırlık kazandığını söyledi.

NEDEN KAYBETTİKLERİNİ ANLATTI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi alamayan illerde İl Başkanlarına 2 soru sorduğunu bu sorulara tüm netliğiyle cevap verdiğini belirten Şenol, “Genel başkanımız bize iki soru sordu.

Hatalarımız ve ilimizin durumunu anlattık. 3 kere konuşma yaptım. MHPyi destekleyenleri, başarıszılğı açıkça anlattık. CHP’ye yakın STK’ların bile MHP’yi desteklediğini söyledik. Basındaki yazar çizerlerin CHP’ye büyük zarar verdiğini örneklerle anlattık. Bu sadece Isparta’da değil tüm Anadolu’da il başkanlarının ortak şikayeti. AKP’den kaçanlar CHP’ye değil MHP’ye gitmiş. Genel tespit bu.

Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, Isparta’ya ilgili özel durum yapmadı. Sorularına yanıt aradı. Bütün konuşmalarımızı not aldı” açıklamasında bulundu.

ŞENOL'A GÜVEN TAM
İl Başkanı Vedat Şenol, hiçbir il örgütünün isifasının istenmediğini, Genel Başkanlarının 2015 seçimlerine mevcut yönetimlerle gidilmesini istediğini söyledi. Şenol ‘Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra genel kurulları yapsak nasıl olur?’ dedi. Sıkıştırılırsa 3 ayda hallederiz dedik. O da çok uzun dedi. Sıcak bakmadı. Yani genel seçimlere mevcut yönetimlerle gireceğiz. Ondan sonra genel kurullar yapılacak. Ancak istifa eden ilçeler var onların yapılabilir. Hava bu şekilde. Başarısızlığımızı bildirdik. İstifa niyetimizi söyledik. Genel Başkan Yardımcımız Adnan Keskin buna karşı olduğunu söyledi. Genel Başkanımız da istemedi. Genel merkezin böle bir tasarrufunun olmadığını gördük" dedi.

Şenol, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı seçiminde çalışma şeklinin önümüzdeki günlerde şekilleneceğini, asıl çalışmanın genel seçimler olduğunu vurguladığını da ifade etti.

ADAYIMIZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN
Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylarının da belli olduğunu kaydeden Şenol, “Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili bize ayrıntılı bir bilgi verilmedi. Ancak şunu biliyoruz; Siyasi partiler adayı destekleyecek.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde hazine hiçbir partiye yardım yapmayacak. Partiler hangi adayı destekliyorsa onun propagandası yapılacak. Yol haritası çok açık verilmedi. Bu arada adayımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen çıktı. Bu kesin değil ama biz de Yılmaz Büyükerşen’i yazdık. Genel Başkanımız aday olmayacağını açıklamıştı. Belki adayımıza MHP bile sıcak bakabilir. Çünkü Büyükerşen hocamız siyasete pek bulaşmamış, partizan olmayan bir kişilik” dedi.

GÜÇLÜ GENEL SEKRETERLİK İSTEDİLER
Bu arada İl Başkanları olarak güçlü Genel Sekreterlik istediklerini de ifade eden Şenol, “Baykal zamanında güçlüydü. Şimdi formalite. Eski sisteme geri dönmesini istedik. Tüzük kurultayı olması noktasında Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Genel Başkan seçimli olmayan bir kurultay yapılması planlandı. Genel başkanımız İl Başkanlarına ve örgütlerine güvcendiğini ancak elde edilen başarıyı yeterli görmediğini söyledi. Görevden alma yönünde bir durum da söz konusu değil" diyerek sözlerini noktaladı.

express gazetesi

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 14 yorum yapıldı.
    YAZARLAR