22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Mart 2013 Salı 19:23

CHP’den Ergenekon Tepkisi

CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, Ergenekon Davası’nda sanıklar için savcıların hazırladığı esas hakkındaki mütalaayı eleştirdi. Şenol, “Türk Milleti bu oyunu bozacaktır” dedi.
CHP’den Ergenekon Tepkisi

Ergenekon Davası’nda savcıların esas hakkındaki mütalaayı okumasının ardından CHP, sanıklar için istenen cezaları eleştirdi. Aralarında CHP milletvekillerinin de bulunduğu Ergenekon sanıkları hakkında savcının Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis cezası ve 15 yıla kadar varan cezaları eleştiren CHP İl Başkanı Vedat Şenol, “Türk Milleti bu oyunu bozacaktır.İktidardan düştükten sonra AKP nin etrafındakiler,dağılacak kaçacaklardır.İşte o zaman bu gün usulsüzlükleri uygulayanlar için Hukuk onlara da lazım olacaktır” dedi.

Şenol açıklamasında “18 Mart 2013 tarihinde Ergenekon savcısı Esas hakkında mütalaasını açıkladı 18 Mart Çanakkale deniz Savaşları Zaferi Kutlamasını bile gölgede bırakacak şekilde sanki canavarlar ordusuna ceza yağdırır gibi bu ülkenin saygın kişilerine,yöneticilerine,Ordu mensuplarına,millet vekillerine gazetecilerine ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl gibi cezalar verilmesi istenmiştir.

Bir Hukuk devletinde yaşamadığımız kesindir.Siyasi iradenin istemesiyle bu kadar süre ceza evlerinde tutulan bu kişilerin serbest bırakılması ve beraat etmesi düşünülemedi Çökerlerdi altında kalmazlardı.Başbakanın emriyle ağır cezalar verilmesi istendi.Tirajı komik özel yetkili savcıların Mahkemeler eliyle Ülkenin her tür temel değerlerine kurumları çökertilmiş olmasıdır. Ordunun başındaki Genel kurmay başkanına ağırlaştırılmış müebbet hapis istenirken İmranlıdaki terör örgütünün başındaki Ülkenin geleceği için hazırlanmakta itibarı iade edilmektedir.

Bu ne yaman çelişkidir.Başbakan Ülkemizi bölme projelerini uygularken çok rahat yalan söyleye bilmektedir.
Ancak unuttukları bir nokta var Türk Milleti bu oyunu bozacaktır.İktidardan düştükten sonra AKP’nin etrafındakiler, dağılacak kaçacaklardır. İşte o zaman bu gün usulsüzlükleri uygulayanlar için Hukuk onlara da lazım olacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR