25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Aralık 2013 Salı 15:48

CHP’li Gençlerden Yeni Yıl Mesajı

CHP Gençlik Kolları yeni yıl sebebiyle bir mesaj yayınladı.
CHP’li Gençlerden Yeni Yıl Mesajı

Sevinçlerimizle, acılarımızla, anılarımızla ve umutlarımızla bir yeni yılı daha geride bırakıyor, geçmişe özlem duyarak, aydınlık ve mutlu yıllara ulaşma umutlarımızı canlı tutarak yeni bir yıla giriyoruz. Her yeni yılda olduğu gibi 2014 yılına girerken; Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşatılması, laik, demokratik ve sosyal hukuk devletimizin güçlendirilmesi, ülkemizin bağımsızlığının korunması vazgeçilmez arasında olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz.

Dönüp ardımıza baktığımızda neleri başardığımızı, nelerin üstesinden geldiğimizi, nelere boyun eğilmediğimizi görüyoruz. Her hareketimizi, her eylemimizi ve her etkinliğimizi yaparken; CHP Gençlik Kolları Genel Başkanımız İrfan İnanç Yıldız’ın “Gerekirse kırılırız ama asla eğilip bükülmeyiz” sözlerini kendimize rehber edinerek dik duruşumuzdan taviz vermeyerek yolumuza devam ediyoruz.

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi gençliği olarak iktidarın baskı ve zulümlerinden bıkmış halkımızın gelecekte onurlu bir şekilde yaşaması için vatansever mücadelemizi sürdürmekteyiz. Emperyalist güçlerin taşeronluğunu yaparak halkımızın yaşama hakkını bile gasp eden iktidarın son bulmasını temenni ediyor ve tamamen halkın iradesinin yansıtılacağı bir yönetim anlayışının var olmasını istiyoruz. Bu nedenle “İlk sözümüz halk, son sözümüz yine halk” diyerek azimle çalışıyoruz.
Toprağımıza, namusumuza, emeğimize, Cumhuriyet değerlerimize ve en önemlisi yaşama hakkımızı gasp eden, ülkemizin çıkarlarını ayakkabı kutularındaki milyonlara tercih eden hükümeti şiddetle kınıyoruz. Unutulmasın ki Gezi ruhu bir başlangıç olmuş ve gençliğinde yönetimde söz sahibi olduğu görülmüştür. Bizler her zaman halkımızın yanında olacağız ve Cumhuriyetimize sahip çıkacağız.

Gönül isterdi ki içerisinde mavilikler, esenlikler, aydınlıklar, mutluluklar barındıran bir kutlama mesajımız olsun. Ancak bin bir zorluklara rağmen kurulan Cumhuriyetimizin 90. Yılını buruk bir sevinç yaşadık. 2014 yılının hepimize aydınlık günler, sağlık, barış ve huzur getirmesini diler, tüm kamuoyuna saygılarımızı sunarız.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR