22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Şubat 2014 Salı 11:06

Çiftçilerin Traktör Sevinci

TKDK Isparta il Koordinatörlüğü 11.proje döneminde kabul ettiği projelerin bir kısmının daha incelemelerini tamamlayıp 18 çiftçiyle sözleşme imzaladı.
Çiftçilerin Traktör Sevinci

Ispartalı tıbbi aromatik bitki üreticisi çiftçiler imzaladıkları sözleşmeyle traktör, pulluk, römork, mibzer, pulvarizatör vb tarım alet ekipmanlardan oluşan projelerine vergi istisnasıyla beraber %50 karşılıksız hibe desteği almaya hak kazandı.

Sözleşme imzalayan çiftçiler bu desteklerden yararlanmanın zor olduğunu düşündüklerini ama işin içine girince belirsizliğin kalktığı her şeyin kurallarıyla belli olduğu uyan herkesin bu destekten yararlana bileceğini ifade ettiler.

Tek tek sözleşme imzalayan faydalanıcıları tebrik eden İl koordinatörü vekili Ali Toker bütün çalışanlarıyla başvuru sahiplerini, proje hazırlık sürecinden yatırımın yapılıp hibe desteğinin şahsın hesabına yatırılmasına uzanan süreçte bire bir takip ettiklerini belirtti. Ayrıca kurumla alakalı olmayıp tıkanan süreçleri dahi takip ettiklerini başvuru sahipleriyle beraber çözüme koştuklarını sözlerine ekledi.

Proje düşünen veya yatırım fikri olan herkesi fikirlerini paylaşmak üzere kuruma beklediklerini belirten Ali Toker AB hibelerinin ulaşılamaz algısını kırmaya çalıştıklarını ifade etti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR