23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Eylül 2013 Cuma 14:37

Çok Şaşıracaksınız!

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ücret ödedikten sonra yolcu gibi davranarak bindikleri özel halk otobüslerinde, sürücülerin kural ihlali yapıp yapmadıklarını denetliyor.
Çok Şaşıracaksınız!

Isparta Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, trafik güvenliğini tesis ederek insanların güvenli, rahat ve huzur içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamanın müdürlüğün, öncelikli görevleri arasında olduğu belirtildi.

Her yıl binlerce insanın hayatını kaybettiği, yüz binin üzerindekinin ise yaralandığı trafik kazaları ve sonuçlarının azaltılmasında günlük rutin çalışmalar yerine etkili yöntem ve eylemlerin ivedilikle hayata geçirilmesinin öncelikleri arasında bulunduğu vurgulanan açıklamada, bu anlamda değişik zaman ve tarihlerde özel halk otobüs sürücülerinin ihlal ettiği kuralların tespiti amacıyla Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin, sivil kıyafet ile ücredini ödeyerek normal vatandaş gibi farklı güzergahlardaki özel halk otobüslerine bindiklerine dikkat çekildi.

Yolculuk boyunca ekiplerin, otobüs sürücülerinin kurallara uyup uymadığını tespit ederek, kural ihlalinde bulunanlar hakkında ceza kestiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Otobüs sürücülerinde algılanan yakalanma riskinin artmasını sağlayacak bu çalışma muhtelif zamanlarda devam edecektir.

Vatandaşlarımızın da trafikte yer alan ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı taşıyan okul servis sürücüleri, personel servis sürücüleri başta olmak üzere kural ihlali yapan sürücüleri 155 Polis İmdat hattına bildirerek trafik güvenliğine katkıda bulunmaları gerekmektedir."

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 8 yorum yapıldı.
    YAZARLAR