20 Nisan 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Nisan 2021 Cuma 09:13

Covid-19 Aşısı İle İlgili Flaş Açıklama

Covid-19 Aşısı İle İlgili Flaş Açıklama
Covid-19 Aşısı İle İlgili Flaş Açıklama

Isparta Şehir Hastanesi,  Biontech isimli COVID-19 mRNA aşısının sadece Isparta Şehir Hastanesi’nde 02 Nisan 2021 tarihinden itibaren uygulanacağını bildirdi.

Yapılan açıklamada; COVID-19 pandemisi, ciddi bir halk sağlığı acili olarak ortaya çıkmış ve yanıt verilmesi gereken bir sürecin başlatılmasına neden olmuştur. 11 Mart 2020 tarihi itibarıyla da Dünya Sağlık Örgütü bu olayı Uluslararası Sağlık Tüzüğü’ne istinaden halk sağlığı acili olarak ilan etmiştir. Bu süreç, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir.

COVID-19 pandemisine yanıt vermek amacıyla Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilmesi planlanan müdahalelerden biri de kitlesel COVID-19 aşılamasıdır.

Hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkisi değerlendirilerek COVID-19 aşısı uygulanacak gruplar belirlenmiş olup bu gruplara sırasıyla aşı uygulanmaya devam etmektedir.

Bakanlığımız tarafından, Pandemik COVID-19 aşılaması kapsamında, inaktif COVID-19 aşısı (Sinovac) yanı sıra COVID-19 mRNA Aşısının (Biontech)uygulanmasına başlanmıştır.

İlimizde İnaktif COVİD-19 (Sinovac ) aşısı Aile Sağlığı Merkezleri, Toplum Sağlığı Merkezleri  ile tüm Kamu – Özel Hastanelerimizde yapılmaya devam ederken Biontechisimli COVID-19 mRNA Aşısı sadece Isparta Şehir Hastanesi’nde 02.04.2021 tarihinden itibaren uygulanacaktır. Aşılanacak gruplarda yer alan kişiler Isparta Şehir Hastanesi’nden randevu alırken aşı tercihini belirterek MHRS aşı randevu ekranı ya da Alo 182 hattı ile randevu alabilirler" denildi. 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR