21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Aralık 2014 Cuma 14:33

Cumhurbaşkanına Bu Dövizle Cevap Verdiler

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 80. Yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunan ADD üyeleri geçtiğimiz günlerde “Kadın Erkek eşit değildir. Bu fıtrata ters” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cevap verdi.
Cumhurbaşkanına Bu Dövizle Cevap Verdiler

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 80. Yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunan ADD Gül Isparta Şubesi üyeleri burada bir basın açıklaması yaptı.

ADD Gül Isparta Şubesi adına açıklama dernek yöneticisi Zübeyde Silleli tarafından yapıldı. Silleli açıklamasında “Türkiye’de kadınların seçme ve seçilme hakkının tanınması yıldönümü olan bugün tüm kadınlarımız, ülkemizin insanlarına kutlu olsun. Tarihimizi çok iyi bilmemiz lazım. Kadınlarımıza tanınan seçme ve seçilme hakkı kolay kazanılmamıştır. Milli mücadele; kadın hali ile ön saflarda Mehmetçikle omuz omuza işgalci düşmanlara karşı koyan, bebeğinin üzerindeki örtüyü alıp ıslanmasın diye top mermisinin üzerini örten, kurtuluş savaşında ön cephede savaşan kahraman Türk kadının eseridir” dedi.

Kadına yönelik şiddet konusuna da değinen Silleli, “Yazılı ve görsel basında hepimizin tanık olduğu gibi hemen her gün birkaç senedir tüm yasal korumalara rağmen kadına şiddet ve cinayetler artmıştır. Isparta Barosu’nun Isparta’da yaptırdığı istatistiki bilgilere göre yalnızca Isparta’da son 1 yılda binden fazla kadına koruma kararı çıkarken 1 yıl içinde 850 çiftin boşandığı, bin 100 boşanma davasının devam ettiğini de dikkatlerinize sunmak isterim” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “kadın ile erkek eşit değildir. Bu fıtratta vardır” sözleriyle başlayan tartışmalara da göndermede bulunan Silleli, “Son zamanlarda ifade edilen ‘kadın ile erkek eşit değildir. Bu fıtratta vardır’ sözlerini şiddetle kınıyorum” dedi.
Törende “Kadının fıtratında Anne olmak var” yazılı dövizler de taşındı.
Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR