23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Şubat 2011 Perşembe 09:50

Cumhuriyet Başsavcısı Şahin'in Veda Konuşması

Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Abulkadir Şahin; Konya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığına atanması ile ilgili veda konuşma yaptı.
Cumhuriyet Başsavcısı Şahinin Veda Konuşması

Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Abulkadir Şahin; Konya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığına atanması ile ilgili veda konuşma yaptı.

Şahin konuşmasında şunları söyledi: “ Türkiye genelinde 9 ile Bölge Aldiye Mahkemeleri kuruldu. Bunlardan birisi de Konya’dır.

Isparta, Antalya, Afyonkarahisar, Burdur, Konya, Aksaray ve Karaman illeri bundan sonra yargısal faaliyet olarak Konya’ya bağlı olacak.

Ben yaklaşık 3 yıldır Isparta’dayım. Tayin oldum ama yargısal faaliyet olarak Isparta’dan ayrılmıyorum. Isparta’da 3 yıl boyunca huzurlu sakin ve mutlu bir dönem geçirdim.

Isparta’da görev yapmış olmaktan dolayı huzurluyum.

Bundan sonra Isparta’da temyiz edilecek kararlar artık Danıltay ve Yargıtay’a gitmeyecek öncelikle Konya Bölge Adliye Mahkemesine gönderilecektir. Bu Mahkemenin kurulması ile vatandaşlarımıza yargı yönünden daha kolaylık sağlanmış oldu.

Görev yaptığım süre boyunca bana her türlü desteği sağlayan Isparta’lı hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR