22 Eylül 2017 Cuma

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Demek Ki İsteyince Tek Yürek Olunuyormuş!!

20 Haziran 2013 Perşembe 17:46

Türkiye Odalar Birliği ve Borsalar Birliği’nin Isparta'ya yapacağı okul protokolü önceki gün başkentte imzalandı. Isparta’daki üretim yapan sanayicilerin eleman ihtiyaçlarına uygun bölümlerin açılacağı 24 derslikli okulun yapımı için hazırlanan protokol TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Vali Memduh Oğuz, Isparta Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel, CHP Milletvekili Ali Haydar Öner, MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz, ve SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ve çok sayıda protokol üyesinin katılımıyla imzalandı.

Ankara çıkarması yapan Isparta'nın önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan okulun yapımına da kısa sürede başlanması bekleniyor. Demek ki isteyince tek yürek olunuyormuş!

ISPARTA PROTOKOLÜ BAŞKENT’E ÇIKARMA YAPTI
Isparta'nın Ankara çıkarmasına Ispartalı Valisi Memduh Oğuz, Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Nevzat Korkmaz ve Ali Haydar Öner, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Meclis Başkanı Osman Şahlan ve yönetim kurulu üyeleri, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar ve Meclis Başkanı Nuri Selçuk, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuri Dirik, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı, Esnaf Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, Genç İşadamları Derneği Başkanı Adem Demiralay, Girişimci Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Alper Bayhan, Isparta Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Özcan Pınarcı, Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Akın Tuna, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gözde Çağlar, İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Uğur Büyükçulcu, Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mahmut Bülbül, Ankara’da bulunan Ispartalılar Vakfı yöneticileri ile önceki dönem ITSO Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Ahmet Tahir Bakal’ın katıldığını öğrendik.

Ankara'daki büyük buluşma siyasette ve bürokraside yaşanan tartışmaların bir kenara bırakılıp kentin faydasına birleşildiğinde ne kadar büyük başarıların ortaya çıkacağını kanıtladı. Dileriz nazar değmez!

BU BİRLİKTELİK SPORDA NİYE YOK?
Bu arada evet bu birliktelik çok güzel. Bu birlikteliğin spora da yansıması gerekiyor. Isparta şehrinin harekete geçmesi ve esnafların yüzü gülmesi için ligde takımının olması şart.

ISPARTA EMRESPOR A.Ş. KÜME DÜŞÜRÜLÜRKEN NEREDEYDİNİZ?
Her zaman yazıyoruz, çiziyoruz Isparta tek yürek, tek yumruk olduğu gün kazanacaktır. Spor Toto 3. Lig 3. Grup’ta bitime 1 hafta kala TFF tarafından yöneticilerin evrakta yaptığı hata sonucu küme düşürülen Isparta Emrespor A.Ş.’nin tam destek alacağı o dönem de bu birliktelik peki neden sağlanmadı? Kısacası yaprak kımıldamadı. O dönemde bu konuyla ilgili ITSO Başkan Adayı olan İşadamı İsmail Rüştü Çelik Bey’in milletvekilleriyle olan girişimine Ankara’ya çıkarma yapan bu grup destek verseydi bugün kırmızı-siyahlı takım amatöre düşmeyebilirdi. Takım o kadar sahipsiz bırakıldı ki bu büyük emekler sonucu çıkan ekip aynı yıl küme düştü. Şimdi Ankara’ya basın ordusuyla çıkarma yapılıyorken kenti bir gezin dolaşın en büyük sıkıntının spor olduğunu size söyleyecektir.

SPORUN S’SİNDEN BAHSEDİLMEDİ
Geçtiğimiz günlerde Isparta Sanayici, Genç İşadamları Derneği’nin öncülüğünde Barida Hotels’de biraraya gelen il dışındaki ve merkezdeki İşadamları, Isparta’nın sorunlarını, beklentilerini ve çözüm önerilerini ortaya koymuştu. Yine bu toplantıda da Spor’un S’sinden bahsedilmedi.

ISPARTA BUNU NEDEN BAŞARAMASIN?
Elbette okul, tesis ve AVM’lerin güller diyarına yapılması şart. Ispartalıların içi kan ağlıyor. Spor birleştiricidir. Hiçbir siyasi parti gözetmeksizin halkın bir araya geldiği bir araçtır. O nedenle Isparta kenti bu sezon BAL’da mücadele edecek 3 takımdan biri için güçlü bir yönetim oluşturarak, düzenli gelir kaynakları yaratılarak birlik ve beraberlik içerisinde profesyonel lige takım çıkarmalıdır. Şunu unutmayalım ki Akhisar’ın Süper Lig’de, Tavşanlı Linyit 1. Lig’de ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor 50 kişiye oynamasına rağmen sıkıntıları aşıyor. Isparta bunu neden başaramasın? Isparta’nın spordaki bu durum son yıllardaki çöküşün karnesidir.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR