19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Eylül 2012 Pazartesi 17:21

Demirel, ‘20 Sene söyledim’

9. Cumhurbaşkanı Demirel, bir takım açılış ve ziyaretler için geldiği Isparta'da terör konusunda çeşitli değerlendirmeler yaptı. İşte Demirel’in ‘Ben 20 senedir söylüyorum’ diyerek başladığı o değerlendirmeler…
Demirel, ‘20 Sene söyledim’

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, son günlerde yaşanan terör olaylarına milletçe üzüldüklerini belirterek, ''Terör ülkenin en büyük derdi. Bunu 20 sene söyledim. Sıfıra indirilmesi belki mümkün olmayabilir, ama memleketin her gün cenaze kaldırmaktan kurtulması lazım'' dedi.

VALİ OĞUZ’U ZİYARET ETTİ

Vali Memduh Oğuz’u makamında ziyaret eden Demirel, son günlerde yaşanan terör olaylarının iç açıcı olmadığını söyledi. Bingöl'de hayatını kaybeden polis memurları ile Afyonkarahisar'daki patlamada hayatını kaybeden askerlere Allah'tan rahmet dileyen Demirel, ''Terör ülkenin en büyük derdi. Bunu 20 sene söyledim. Sıfıra indirilmesi belki mümkün olmayabilir, ama memleketin her gün cenaze kaldırmaktan kurtulması lazım'' dedi.

GAYRET SARF EDİLİYOR

Ülkenin her gün şehitlerine ağladığını dile getiren Demirel, ''Tabi ağlarız, şehitlerimiz bizim kahramanlarımız, bu ülkeye canlarını veren insanlar. 20 yaşında gencecik insanlar. Severek canlarını veriyorlar. Bu kahramanlara sonsuz minnet ve şükranımız var'' diye konuştu.

Terör meselesini etkisiz hale getirmek için gayret sarf edildiğini, bu gayretleri taktirle karşıladığını vurgulayan Demirel, bu yolda güvenlik güçlerine, askere, polise, istihbarat elemanlarına başarı diledi.

ÜMİDİNİZİ KAYBETMEYİN

Milletin ümidini kaybetmemesi gerektiğine işaret eden Demirel, şöyle konuştu: ''Nasıl olsa bunların içinden çıkarız. Bu işleri yapanlar bir gün netice falan almak istiyorlarsa, bu mümkün değildir. Onlar Türk milletinin ne kadar güçlü, ne kadar büyük, ne kadar kuvvetli olduğunu farkında değiller. Yani biz devletiz. Devletler istediğini istediği gibi yapamaz, ama memleketimiz bunalmıştır, sıkılmıştır. Bunların bir an önce bitmesini istemek halkımızın hakkıdır. Bitirmek için gayret sarf edenlere de cesaret vermek lazım, ben bunu yapıyorum.''

HEPİMİZİN EVİNE YILDIRIM DÜŞÜYOR

Artık anaların ağlamasını istemediklerini ifade eden Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Umarım ki bu kan dökülmesi meselesi kısa zamanda nihayete erer. 'Analar ağlamasın' diyoruz. Her eve bir ölüm haberi geldiği zaman, bir şehit haberi geldiği zaman, oraya nasıl bir yıldırım düşmüş gibi acıyla sarıldığını görüyoruz. O yıldırım o eve düşmüyor, aynı zamanda hepimizin evine düşüyor. Onun için bu meseleyi en önemli mesele sayıyorum, saymaya da devam ettim.''

DEVLETİN KANUNU HAKİM KILINMALI

Devletin kanunu hakim kılması gerektiğine dikkat çeken Demirel, hiçbir sebeple hukukun dışına çıkılmamasını, bunun daha pahalıya mal olacağını kaydetti.

Süleyman Demirel, ''Devlet, hukukun içinde kalarak kanunları hakim kılmalıdır. Yani neticeyi, kanuni yollarla giderek almalıdır. Kanuni yollar içinde kuvvet kullanmak vardır. Kuvvet kullanmak sadece devlete aittir. Başka hiç kimse heveslenmesin'' dedi.

 

 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR