21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Eylül 2013 Salı 13:42

Demirel Ailesi Örnek Alınmalı

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, SDÜ senatörleri ve yöneticileri, iş adamı Şevket Demirel tarafından düzenlenen yemekte Ispartalı iş adamları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.
Demirel Ailesi Örnek Alınmalı

Atabey Orkav’da düzenlenen yemekte konuşan Şevket Demirel, halkla bütünleşmenin önemine değinerek “Üniversitemiz halkla kaynaşan, halkla bir arada olmaya önem veren bir üniversite.

Halkla ne kadar bir arada olursanız o kadar fayda sağlarsınız, daha güçlü olursunuz.“dedi. Demirel, 1992 yılında kurulan ve hızla gelişen SDÜ’nün her zaman yanında olduklarını belirterek Isparta’nın Atabey İlçesine bağlı İslamköy Beldesi'nde kurulması planlanan kampüs için hazırlıkların devam ettiğini söyledi.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu da ülkeler için beşeri sermayelerin çok önemli olduğunu vurgulayarak “Bir toplumun yükselmesinde sahip olduğu beşeri sermaye ve bu beşeri sermayenin içerisindeki rol modeller çok önemli.

Bu modeller kolay yetişmiyor, rol modellerin kendi arkalarında güçlü bir kurum kültürü oluşturması gerekiyor. Isparta ölçeğine baktığımızda başta 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel olmak üzere Demirel ailesinin Isparta’ya önemli katkılarda bulunmuş olduğunu görüyoruz. Diğer insanlar da bu rol modelleri takip etmeli, örnek almalı” diye konuştu.

1992 yılında kurulan SDÜ’nün şu an 17 fakülte, 20 meslek yüksekokulu, 40 araştırma uygulama merkezi, 60 bin öğrencisi olan bir üniversite olduğunu belirten İbicioğlu, “Biz sadece nicelik olarak değil nitelik olarak da üstün bir üniversiteyiz. Üniversitemiz TUBİTAK projelerinde birinci sırada yer alıyor. Aynı zamanda Webometrics sıralamada bazı fakültelerimiz dünyadaki üniversiteler arasında ilk 500. sırada. Bu alanda önemli mesafeler kat ediyoruz.”dedi.

Konuşmasının devamında girişimci üniversite konseptini öne çıkardıklarını ifade eden İbicioğlu, “Ülkemizde üniversitelerin sayısı her geçen gün artıyor, öğrencilerin seçenekleri artacak, bizim uluslararası marka olmak yolunda görev, yapı ve teknolojimizi yeniden tanımlamamız gerekiyor. Isparta’yı marka haline getirmek, teknolojisini yükseltmek, insan kaynaklı kaynağın kalifiye özelliğini yükseltmek zorundayız. Bunun için de üniversiteye yatırım yapmamız, sürekli yenilenmemiz gerekiyor.”dedi.

SDÜ öğretim elemanlarından oluşan müzik grubunun da eşlik ettiği toplantıda, SDÜ Rektör Yardımcıları ve Ispartalı iş adamları da Süleyman Demirel Üniversitesi ve Isparta hakkındaki düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR