22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Nisan 2011 Salı 17:02

Demokrat Parti'de 3 Üye Disipline Sevkedildi

DP İl Başkanı Hüseyin Dede, DP’li Meclis Üyelerini parti disiplinine sevk ettiklerini söyledi. Başkan Dede gerekçe olarak ise; “Teşkilatlarımızdan habersiz partimizin fikir ve düşüncelerine uymayan beyanatlarda bulunmuşlar” dedi.
Demokrat Partide 3 Üye Disipline Sevkedildi

DP İl Başkanı Hüseyin Dede, DP’li Meclis Üyelerini parti disiplinine sevk ettiklerini söyledi. Başkan Dede gerekçe olarak ise; “Teşkilatlarımızdan habersiz partimizin fikir ve düşüncelerine uymayan beyanatlarda bulunmuşlar” dedi.

DP’li Meclis Üyeleri Nuri Selçuk, Halil Elitok ve Kadir Özkan, parti disiplin kuruluna ihraç kararı ile sevk edildiler.

DP İl Başkanı Hüseyin Dede konu ile ilgili yaptığı açıklamasında ise; “29.03.2009 Yerel Seçimlerinde, Isparta’mızda Demokrat Parti Belediye meclisine Partililerimizin oyuyla 3 kişi göndermiştir. Bu arkadaşlarımıza Teşkilatımız DP’yi hizmet noktasında en iyi şekilde temsil etmeleri, yanlış olan hiçbir kararın altına imza koymamaları, Meclis çalışmalarında yıkıcı değil yapıcı olmaları, çözümsüzlükten değil, çözümden yana olmaları, fevri davranışlardan kaçınmaları ve Demokrat Parti Teşkilatıyla uyumlu çalışmaları konusunda uyarıldı. Geçen zaman içinde bu mevzu bahis meclis üyelerinin parti teşkilatlarının kararına uymayarak Partiyi hiçbir konuda bilgilendirmeden, Meclis çalışmalarında Partimizin değil, diğer grupların menfaatine yama olacak şekilde davranışlarda bulunup, ayrıca basın ve yayın organlarına Teşkilatımızdan habersiz Partimizin fikir ve düşüncelerine uymayan beyanatlarda bulunmuşlardır. Parti tüzüğümüze göre disiplin suçu işlemişlerdir. Bu nedenden dolayı disipline sevk edileceklerdir. Demokrat Parti büyük ve köklü bir Partidir. Her zaman onurlu bir şekilde siyaset yapmıştır. Bu duruşu lekelemeye kalkanlar siyaset sahnesinden yok olmuşlardır. Hiç kimsenin Demokrat Parti’nin tabanından aldığı oylarla Partimizi istismar etmeye hakkı yoktur. Bu arkadaşlarında Partimizin onuru adına onurlu bir davranış sergilemelerini ve gereğini yapmalarını bekliyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR