25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Ocak 2012 Perşembe 13:57

Demokrat Parti'den Basın Bildirisi

Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Dede, basın açıklaması yayınladı.
Demokrat Partiden Basın Bildirisi

Değerli hemşerilerim 26 Ocak Perşembe günü yayınlanan yerel gazetelerimizin bazılarında Kanal 32 de yayınlanmış programda bazı alıntılar yapılarak haber yapılmıştır.

Söz konusu haberde pisikiyatri uzmanı bir şahıs konusunun dışında ve bize göre ipe sapa gelmeyecek konuşmalar yapmıştır. Bu konuşmasının bir kısmında da üniversitemizin adının SÜLEYMAN DEMİREL olmaması gerektiğini çünkü bu kimliğin siyasi olduğunu söylemiş hatta sayın Demirel’in 1980 öncesi ‘’yollar yürümekle aşınmaz’’ sözüne atıfta bulunarak akla siyasetin geldiğini bu yüzden Süleyman Demirel üniversitesinin iddialı bir üniversite olamayacağını vurgulamaktadır.

Öncelikle belirtmek isterim ki; Sayın Demirel bu sözü 30 yıldan daha önceki bir zamanda söylemiştir ve milletimizi gösteri ve yürüyüş özgürlüğünden mahrum etmemiştir, oysa ki 1980 ihtilali ve sonrasında milletimizin hak ve özgürlükleri peyler pey elinden alınarak bunlardan mahrum edilmiştir.özellikle günümüzde gösteri ve yürüyüş yapan öğrenci ve sivil toplum kurumu na bağlı vatandaşlarımız çıkarılan kanunlarla terörist konumuna düşmüş ceza evlerinde esaret hayatı yaşatılmaktadır.

Bunların arasında gazeteciler, bilim adamları ,öğrenciler ve muhtelif dernek üyeleri baştadır. Buna göre Sayın Demirel’i bu sözünü uzun yıllar önce söyleyerek milletimize gösterdiği hoşgörüden ötürü bir kez daha teşekkürü borç bilir milletimiz adına teşekkür ederim.

İkinci olarak belirtmek isterimki Sayın Demirel 1993 yılında 9. cumhur başkanımız olduktan sonra siyasetçi değil milletimize cumhur olmuştur.2000 yılında da görev süresini tamamlayıp Güniz sokaktaki evinde dinlenmeye çekilmiştir.Sayın Demirel’i sadece siyasi kimliğiyle değerlendirmek akıl yoksunluğudur. Süleyman Demirel ismi sakat diyenlerin sakatlık kendi akıllarındadır, hemşehrilerimizin huzurunda bu beyanatı veren şahsı kınıyorum.

Saygılarımla.

Hüseyin DEDE
Demokrat Parti Isparta İl Başkanı

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR