20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Mart 2012 Çarşamba 11:43

Deniz Baykal Yüzünü Bağışladı

Deniz Baykal organ bağışı işlemlerini yenileyerek 'yüzünü' de bağışladı.
Deniz Baykal Yüzünü Bağışladı

CHP Milletvekili Deniz Baykal, beraberindekilerle birlikte Türkiye’de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar, ikinci çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır ve ameliyatları gerçekleştiren ekibin başkanı AÜ Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ömer Özkan’ı ziyaret etti.

AÜ Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi’nde gazetecilerin alınmadığı ortamda organ bağışı kartını yenileyen CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Ben ilk bağışladığım zaman yüz falan söz konusu değildi. O zaman biz ona göre bağışlamıştık. Bu defa ’tamamı’ denmiş. Yüzü de yine yazmamışlar, herhalde bundan sonra yazarlar. Yüzü de yazsınlar. Tamamını imzaladım ben yani ne varsa işe yarar hepsini alabilirler diye. Böyle yapmak lazım gerçekten böyle yapmak lazım" diye konuştu.

AÜ Hastanesi’nde yaptığı ziyaretlerin ardından herkesin üzerine düşen görevi bir kez daha hatırladığını kaydeden CHP eski Genel Başkanı Baykal, "Bazıları nikah tazeliyor ya onun gibi ben de organ bağış naklini tazeleyeyim dedim. Çünkü bunu hatırlatmamız lazım birbirimize" dedi. AÜ’nün başarılı ameliyatlarını ardından organ bağışı hızının olağanüstü yükseldiğini öğrendiğini belirten Deniz Baykal, "Yarın kimin neye ihtiyacı olacağı belli olmaz" diyerek herkesi organ bağışına davet etti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR