22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Ekim 2011 Cuma 10:35

Deniz Feneri'nde "Tedbir" Kalktı

Şüphelilerin, Deniz Feneri'nden önce edindikleri mallar üzerindeki tedbirin kaldırılması kararı, uygulanması istemiyle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne gönderildi.
Deniz Fenerinde Tedbir Kalktı

Şüphelilerin, Deniz Feneri'nden önce edindikleri mallar üzerindeki tedbirin kaldırılması kararı, uygulanması istemiyle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne gönderildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nin, ''Deniz Feneri e.V.'' soruşturmasının şüphelilerinin, Deniz Feneri e.V. Derneğinin kuruluş tarihinden önce edindikleri mallar üzerindeki tedbirin kaldırılmasına ilişkin kararını, uygulanması istemiyle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne gönderdi.

Başsavcıvekili Harun Kodalak'ın koordinesinde soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcıları Veli Dalgalı ve Hakan Pektaş, Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nin, şüphelilerin, Deniz Feneri e.V. Derneğinin kuruluş tarihinden önce edindikleri malları üzerindeki tedbirin kaldırılması yönündeki kararı üzerine harekete geçti.

Savcılar, bu kararın uygulanması istemiyle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Tasarruf İşlemleri Daire Başkanlığına yazı yazdı. Yazıda, soruşturma kapsamındaki tüm şüphelilerin, Deniz Feneri e.V. Derneğinin kuruluş tarihi olan 27 Şubat 1999'dan önce edindiği mallar üzerindeki tedbirin kaldırılması istendi.

Dalgalı ve Pektaş ayrıca, ''tahrifat'' iddialarına neden olan Ankara 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararının tam metnini de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne göndererek, şüphelilerin ortağı oldukları şirketlerin sahip olduğu taşınmazlar üzerindeki tedbirlerin kaldırılmasını talep etti.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR