21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Temmuz 2014 Cuma 12:31

DenizBank’tan Tarım Sektörü’ne İftar Yemeği

DenizBank, Üretici Kart’ın 10. Yılı etkinlikleri kapsamında Barida Otel’de iftar yemeği düzenleyerek, tarım sektörünün bölgede faaliyet gösteren önde gelen isimleri ile buluştu.
DenizBank’tan Tarım Sektörü’ne İftar Yemeği

Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğü yoğun faaliyetler ve sunduğu yenilikçi ürünler ile bu sektöre en büyük yatırım yapan özel banka olan DenizBank, Türkiye’nin dört bir yanında üreticileri, elindeki tüm imkânları kullanarak desteklemeye devam ediyor. Banka, Türk tarımının modernizasyonuna destek vermek, tarımsal üretimde verimliliği ve çiftçilerin dünya arenasındaki rekabetçi gücünü artırmak hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

DenizBank Üretici Kart’ın 10. Yılı etkinlikleri kapsamında 16 Temmuz Çarşamba akşamı Isparta ’da bir iftar yemeği organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Bölgede faaliyet gösteren, tarım sektörünün ileri gelenlerine verilen ve Barida Otel’de düzenlenen iftar yemeği; Denizbank Kobi Ve Tarım Bankacılığı Grubu Satış ve Performans Yönetimi Bölüm Müdürü Tuğba Eryilmaz, DenizBank Akdeniz Bölge Tarım Bankacılığı Satış Müdürü Nil Sezgin, Isparta Şube Müdürü Mesut Saraç, Gülkent Şube Müdürü Nizamettin Kayar, Akdeniz Tarım Bankacılığı Bölge Sorumlusu Burhan Kurt, Ziraat Odası, Pancar Koop., Köy Koop. Temsilcileri ve köy muhtarının katılımıyla gerçekleşti.

İftar yemeği organizasyonunda tarım sektörüne yönelik değerlendirmelerde bulunan DenizBank Akdeniz Bölge Tarım Bankacılığı Satış Müdürü Nil Sezgin, sektörün gelişmesi yönünde sürdürdükleri yoğun faaliyetler ve sundukları yenilikçi ürünler ile özel bankalar arasında birinci sırada olduklarına dikkat çekti. Her zaman üreticilerin yanında olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini belirten Nil Sezgin, “DenizBank, tarım sektörüne, faaliyet gösterdiği topluma fayda sağlama misyonu doğrultusunda büyük önem atfediyor. Artık geleneksel hale gelen iftar yemeklerimizle sektörümüzün karar vericileriyle bir araya gelmekten mutluyuz, önümüzdeki yıllarda da bu geleneği devam ettireceğiz. Tarımsal üreticilerimize en iyi hizmeti verebilmek için tüm gücümüzle faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

Türk tarımının verimliliğini artırması, sektörün gelişmesi ve güçlenmesi için yeni ürün ve hizmetler sunan DenizBank, bu hizmetlerinden biri olan ve yalnızca çiftçiye özel tasarlanan “Üretici Kart” ile uygun kredi koşullarında taksitli ve hasat vadeli ödeme gibi seçenekler sunuyor. DenizBank’ın sağladığı kullanım kolaylıkları ve sunduğu hizmetler açısından dünyada bir ilk olan Üretici Kart’ın en önemli özelliğini ise yılda bir kez ödemeli olması ve bu ödeme vadesinin tamamen çiftçinin hasadına göre belirlenmesi oluşturuyor.

Üreticiler; kapalı devre çalışan ve sadece yapmış olduğu tarımsal faaliyetler için gerekli olan gübre, tarım ilacı, yem, akaryakıt, tohum, fide gibi tarımsal girdi alımlarını DenizBank’ın anlaşmalı üye işyerlerinden 5 aya varan vadeye kadar olan kısmını faizsiz olarak kullanabiliyorlar. DenizBank’ın benzeri kampanyaları yem, tarım ilacı, tohum, fide satışı yapan bayilerde de uygulanıyor. Üreticiler DenizBank şubelerinden, anlaşmalı üye işyerlerindeki POS makinalarından, ATM’lerden, DenizBank web sayfasından ya da sadece bir SMS atarak cep telefonlarından Üretici Kart başvurusunda bulunabiliyorlar.

DenizBank’ın Petrol Ofisi ile 2006’dan beri sürdürdüğü kampanya çerçevesinde üreticiler, anlaşmalı Petrol Ofisi bayilerinden Üretici Kartları ile 5 ay vadeli ve faizsiz akaryakıt alabiliyorlar. Geçtiğimiz yıl Üretici Kart’ı kullanan müşteriler arasında yapılan MPİ çekilişi sonucunda kazanan müşterilere Tümosan marka traktör hediye edildi. DenizBank, Üretici Kart’ın 10. yılı kapsamında bu sene de üreticilere 10 adet Tümosan marka traktör hediye ediyor. Kampanya sonucunda Üretici Kart’ını kullanan üreticiler arasında yapılacak MPİ çekilişi ile kazanan talihliler Tümosan marka traktöre sahip olacaklar. Yine sektörde bir ilk olan DenizBank uygulaması ile üreticilere Bağ-Kur prim ödemelerini hasatta ödeme imkânı sunuluyor. Aylık düzenli geliri olmayan üreticiler bu uygulama sayesinde Bağ-Kur primlerini Üretici Kartları aracılığı ile otomatik olarak ödeme imkanına sahip oluyor; kurumun sağladığı tüm haklardan kesintisiz olarak zamanında yararlanmaya devam ediyorlar. DenizBank’ın Turkcell’le yaptığı kampanyası ile ise üreticiler tüm yıl konuşuyor, limit dahilindeki Turkcell Faturalarını Üretici Kart ile hasatta faizsiz ödeyebiliyorlar.

 

Türkiye’de bir ilk olan “Üretici Kart” hakkında

- Üreticiler Üretici Kartlarını; mazot, gübre, yem, tarım ilacı, tohum, tarım makinaları ve diğer tarımsal ihtiyaçları için anlaşmalı üye işyerlerinden alışveriş yaparak veya ATM’lerden nakit çekerek kullanabilirler.
- Geri ödemeler DenizBank’ın tüm tarım kredilerinde olduğu gibi ürünün hasat tarihinde yapılabilir.
- Nakit taşıma riskini ortadan kaldırır.
- Erken ödeme imkanı sunar.
- Anlaşmalı işyerlerinde kampanya dahilinde faizsiz tarımsal girdi alışverişi sağlar.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR