26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Haziran 2014 Pazartesi 10:47

Depreme Dayanıksız Bina Yıkılacak!

Kafeler Caddesi Halı Sarayı karşısındaki bina hakkında depreme dayanıksız olduğu için tahliye kararı alındı. 2013'ün 7'nci ayında alınan kararın uygulanması için düğmeye basan yetkililer binadaki esnafın derhal tahliyesini istedi.
Depreme Dayanıksız Bina Yıkılacak!

Halı Sarayı'nın Kafeler Caddesi tarafında 4 katlı bir bina için geçen yılın 7'nci ayında depreme dayanıksız olduğu için tahliye kararı alınmıştı.

Aradan geçen yaklaşık bir yıl boyunca tahliye edilmeyen bina, Kentsel Dönüşüm kapsamında değerlendirilince yetkililer de yıkım için düğmeye bastı.ajans32

Tahliye tebliği kendilerine iletilen binadaki esnaflar ise henüz taşınacak yer bulamadıklarını belirterek yetkililerdeen ek süre istedi.

Bugün sabah saatlerinde emniyet güçleriyle birlikte, belediye ekipleri ve müteahhit firma yetkilileri esnafa durumu bir kez daha izah ederek binanın tahliyesini istedi.
Binanın elektrikleri kesilerek tahliyesinin sağlanması gündeme geldi.

Öte yandan yıkılacak binanın yerine 5 katlı bir tekstil AVM yapılacağını kaydeden mülk sahibi Ali Kiremitci, "Bizim burada esnafımıza verdiğimiz süre çoktan bitti. Ankara'dan 60 kişilik bir yıkım ekibi getirdik. O profesyonel ekip şu anda Isparta'da. Buraya 5 katlı bir tekstil AVM yapacağız. Geçen sene 7'nci ayda tahliye kararı çıktı. Kanunen 2 ayda tahliye edilmesi gerekiyordu" dedi.ajans32

Yıkılacak binanın yerine 5 katlı Tekstil AVM'yi yapacak olan Mimar Kadir Özkan ise "Burası riskli bina olduğu için tahliye zorunluluğu var. Kentsel dönüşüm kapsamında olduğu için devlet kira yardımında da bulunuyor. Anladığım kadarıyla esnaf arkadaşlar tahliye için 1 hafta süre istiyor. Bunun için tahliye taahhütnamesi yapılır ve binanın yıkımına başlanır" ifadelerini kullandı. 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR