25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Mayıs 2015 Perşembe 11:34

Dereboğazı'nda Son Rötuşlar Yapılıyor

Dereboğazı'nda Son Rötuşlar Yapılıyor
Dereboğazında Son Rötuşlar Yapılıyor

Karayolları Genel Müdür Vekili Adnan Köklükaya,Dereboğazı Duble Yolu etüt projesi hazıklık çalışmaları kapsamında Isparta­Antalya yolunda incelemelerde bulundu.

Ulaştırma Bakanlığı'nın 2023 Programı'nda yer alan ancak Isparta'dan gelen tepki ve baskılar üzerine AK Parti Milletvekillerinin ısrarı üzerine daha öncelikli hale gelen Dereboğazı Duble Yolu için çalışmalar devam ediyor. 2015 yılı sonunda yapım ihalesine çıkılması beklenen duble yolun etüt proje hazırlıkları Karayolları Genel Müdürlüğü'nce sürdürülüyor. Dereboğazı Duble Yolu'nun etüt projesini kendi bünyesinde hazırlayan Karayolları Genel Müdürlüğü, proje üzerinde son rötuşları yapıyor.

Karayolları Genel Müdür Vekili hemşehrimiz Adnan Köklükaya, Etüt, Proje ve Çevre Daire Başkanı Mehmet Tutaş, Yapım Daire Başkanı İhsan Özay, Antalya Bölge Müdürü Şenol Altıok ve mühendisler geçiğimiz günlerde Dereboğazı Yolu'nda incelemelerde bulundular. Karayolları heyetine AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Önal da eşlik etti. Antalya'dan Isparta'ya kadar Dereboğazı yolu üzerinden seyahat eden Genel Müdür Vekili Köklükaya ve ekibi yolda sık sık durarak incelemelerde bulundular. Ekip, zaman zaman kağıt üzerindeki proje üzerinde çalışmalar da yaparak etüt projenin daha rantabıl hale nasıl gelebileceğini tartıştılar.

İŞTE DEREBOĞAZI YOLU ETÜT PROJE TASLAĞI
"Antalya­Dereboğazı­Isparta Yeni Çevre Yolu güzergahı toplam 122,7 km uzunluktadır. Güzergahın Antalya çıkışından 11.5 km kesiminde (km:0+000­11+500) Bölge Müdürlüğümüzce BSK BY yapımı ihale edilmiş olup çalışmalar devam etmektedir. Km:11+500­91+500 arasındaki 80 km'lik kesim sathi kaplamalı 2x1 yol standardında hizmet vermektedir. Bu kesimin 2x2 bölünmüş yol projesi 2014 yılı Etü Proje ve Çevre Daire Başkanlığımız çalışma programındadır. Km:91+500­102+000 arasındaki 10.5 km'lik kesimde Bölge Müdürlüğümüzce BSK BY yapımı ihale edilmiş olup çalışmalar devam etmektedir. Güzergahın km:100+500 kesimindeki Isparta Yeni Çevre Yolu köprülü kavşak ile ayrılarak 22.2 km uzunlukta yerleşim merkezinin kuzeyinde geçerek Baladız Yolu'na bağlanmaktadır. Bu kesimde Isparta mevcut geçişi BSK BY olarak hizmet vermektedir. Bu güzergah ile mevcut yolda 6 km kısalma sağlanmaktadır."

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR