19 Eylül 2017 Salı

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Destek Olmuyorsunuz, Bari Köstek Olmayın!

06 Ocak 2012 Cuma 10:59
Değerli futbolseverler, Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde 2. yarı 22 Ocak’ta start alacak karşılaşmalarla başlayacak.

Güller diyarının temsilcileri Ispartaspor, Emrespor ve Özel İdarespor, 2. yarı hazırlıklarını sıkı şekilde sürdürüyor. Emrespor, şampiyon takımların hocası olarak bilinen Sait Taş’la yola devam ederken, hedefini 3. Lig olarak belirledi. Şimşekler, 2. yarıda aynı performansı gösterecek mi gösteremeyecek mi bekleyip göreceğiz.

Özel İdarespor ise 2. yarıda yola Teknik Sorumlu Murat Gürkan Zora ile devam edecek. Teknik adam olarak başladığı Isparta’dan sonra Aydınspor, Torbalıspor, Nazilli Belediyespor ve Tekirova Belediyespor gibi takımları çalıştıran Zoralı Özel İdare’nin performansını kamuoyu merakla bekliyor.

Sarı-lacivertlilerde Genel Sekreter İbrahim Yıldırım’ın ayrılığının ardından gidişat nasıl işleyecek? Yönetim kurulu atağa geçecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Gelelim Ispartaspor’a. 1967 yılında kurulan ve tarihinde ilk kez amatör ligde mücadele eden pembe-yeşilli takımın bu durumlara düşmesi çok acı. Takımı adeta yeniden ayağa kaldıran ve taraftarın taptığı Başkan Şevket Savlu ile iyi bir ivme kazanan pembe-yeşillilerin işi gerçekten zor. 11 puanla şu an da çok kritik bir durumda bulunan Ispartaspor, Teknik Sorumu Murat Yılmaz’la yola devam ediyor. Yılmaz ise küçük rakamlarla önemli futbolcuları aldıklarını ileri sürerek 2. yarı için umut dolu mesajlar veriyor.

2. yarıda maçlar oldukça çetin geçecek. Temsilcilerimiz Ispartaspor, Emrespor ve Özel İdarespor’un yolu açık olsun. İlk 3 haftada takımların göstereceği performans çok önemli. 3 ekibe de destek olunmalı. Gönlümüz profesyonel ligde bir takımın olmasından yana. Koca Isparta, bir profesyonel takım çıkaramazsa büyük acı çektir. Güller diyarının ilk kez profesyonel futbol liginde bir temsilcisi yok. Bu durum herkesi üzüyor. Bu durumlara hep vurdumduymazlık yüzünden gelindi.

Kentin büyükleri tam anlamıyla desteğini verseydi, yöneticiler işlerini dürüstçe yapsaydı, kamu kurum ve kuruluşları, esnaflar yardımlarını etseydi, basın güç birliğini oluştursaydı, bu durumlara gelinmezdi. Burada kişileri suçlamak çok doğru değil. Bu başarısızlık tüm kentindir. Bananecilikle bir yere gidilemez. Bir şehrin başarısı o kentte sosyal faaliyetlerdeki üstünlüğünden geçer. Spor en iyi tanıtımdır. Isparta bugün futbolun dışında diğer alanlarda geride. Sponsorluk kavramının olmadığı sporcuların desteklenmediği bir kentte yaşıyoruz. Duyarlı insanlar yok mu, Elbette var. Ama kimse sorumluluk almak istemiyor. Kenti harekete geçirecek ve protokolle halkı bütünleştirecek kişilere ihtiyaç var. En kısa sürede o birliktelik sağlanmalı. Üst liglerde takımlarımız olmalı, milli sporcu sayısı artmalı ve spor kulüpleri kendi yağıyla kavrulmalı. İşte böyle bir Isparta hayal ediyorum.

Küçük kasaba takımları bile sponsorluk kavramıyla bunu başardı. Isparta neden yapamasın? Antalya’nın arka penceresi olmaktan kurtulmalıyız. Bugün Gölcük Tabiat Parkı, Davraz Kayak Merkezi ve SDÜ Spor Bilimleri’ndeki spor tesisleri hangi kentte var? Isparta değerlerine sahip çıkmalı.

Bir sözümde onlar kendilerini gayet iyi biliyor. Artık herkes kulis yapmayı, bilmeden yorum yapmayı bıraksın. Boş konuşmayın, icraat yapın. İcraat yapmıyorsanız da projeye ortaya koyanların önünü tıkamayın. İlk önce birilerini karalıyorken kendinize bakın. Kraldan çok kralcıları biz çok gördük bu memlekette. Hep dik durduk. Destek olmuyorsanız bari köstek olmayın.

Gazetemde 8. yılımı geride bıraktım. Sarı basın kart sahibiyim. Elbette bu meslekte büyüklerimizden öğreneceğimiz çok şey var. Yapıcı eleştirilere her zaman saygılıyız. Ama art niyetli eleştirilere asla.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 9 yorum yapıldı.
    YAZARLAR