24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Ocak 2014 Cumartesi 16:24

Dikkat! Adınız Bu Listede Olabilir

Maliye, 3 ve daha fazla elektrik-gaz aboneliği bulunan 30 bini aşkın kişiyi takibe aldı. Kapanmayan abonelikler, olmayan evlerin vergisini çıkarıyor
Dikkat! Adınız Bu Listede Olabilir

Birden fazla ev alıp satan 500 bin kişiye mektup gönderen Maliye, şimdi de 3 ve daha fazlaelektrik-doğalgaz aboneliği bulunan 30 bini aşkın kişiyi takibe aldı. Daha önce oturduğu evlerdeki elektrik ve su aboneliğini kapattırmadığı için birden çok evi varmış gibi görünen vatandaşlar, aldıkları mektuplarla vergi dairelerine koştu.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Üzerinde 3 ve daha fazla sayıda elektrik ve doğalgaz aboneliği bulunan ve vergi mükellefiyeti olmayan vatandaşlarımız tespit edilerek vergi dairelerine gönderiliyor" dedi.

EV SAHİBİ GÖRÜNÜYORLAR
Maliye'nin elektrik, doğalgaz, su aboneliği üzerinden mükellefe ulaşma girişimi, Meclisgündemine de taşındı. Maliye; elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerinden temin ettiği bilgileri,kira beyanından sanayi tesislerinin vergilerini ödeyip ödemediğine kadar birçok tespitte kullanıyor.

Aynı zamanda bir kişiye ait aynı fatura aboneliğinden kaç adet olduğu belirleniyor. Binlerce kişi kiradayken üzerine aldığı abonelikler yüzünden ev sahibi görünüyor. Bakanlık, bu kişilerin kira geliri beyanında bulunmasını istiyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR