25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Aralık 2012 Salı 07:55

Diktiğinizi Gösterinde Altında Gölgelenelim

AK Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş’ın 2 Aralık’ta partisinin İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmaya MHP İl Başkanı İsa Yalçın’dan geçte olsa cevap geldi. Yalçın, Uzaktaş’a seslenerek “Isparta'ya diktiğiniz bir ağaç gösterin de altında gölgelenel
Diktiğinizi Gösterinde Altında Gölgelenelim

Milliyetçi Hareket Partisi Isparta İl Başkanı İsa Yalçın, “AKP’nin 2 Aralık 2012'de İl Danışma Meclisi toplantısında Ak Parti il başkanı Nuri Uzaktaş partimize yönelik yakışıksız ve mesnetsiz birtakım suçlamalarda bulunulmuştur. Ak Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş , "Bir asfaltı yapamayacaksanız siz ne yapacaksınız. Birde bunun yanında suyu bari temiz kokusuz verseniz. “demiş. Ben buradan İl Başkanı Uzaktaş’a kısaca cevap vereyim.
 
Asfat yapmak, 40 yıldır değiştirilemeyen asbestli su borularını değiştirmek, Belediyenin görevidir. Bunları belediye olarak biz yapıyoruz. Hem de sizin belediye hizmetlerinizde yapamadıklarınızı da yaparak” dedi.

SEN ÖNCE DUBLE YOLU YAP
Yalçın açıklamasında “Sen önce, Dereboğazı -Antalya duble yolunu yap. Sonra millete ders ver. 31Aralık2012 itibariyle teşvikte yeni düzenlemelere gidilecek. Bir zahmet! "teşvikte sosyal gelişmişlik endeksinde " Isparta'nın uğradığı haksızlıkların düzeltilmesi için uğraş. "Sayın Başbakanın verdiği söze rağmen" yaptıramadığınız Dereboğazı bölünmüş yolunda düştüğün sıkıntılara düşme. O yolun yapılmasında emeği geçen Isparta sevdalılarının da kemiklerini bir daha sızlatma” şeklinde konuştu.

YOSUN KOKUSU DA SİZİN YÜZÜNÜZDEN
*Sen önce "Özel hüküm yönetmeliği" ile kontrol altına aldığınız Eğirdir gölüne yılda 25bin ton gübrenin, yağmur ve kar sularıyla göle karışmasını önleyecek tedbirleri al ...
*Gübre kalıntılarının, göle karışmasını önlemek için gölün çevresinde" ekolojik tarımı başlat. Bunları yap ve Sen önce Gölü yosunlardan kurtar. Göl havzası için tarımda teşvik uygulamalarını başlat. İşte bu sebeplerden dolayı gölü yosun kapladı. Sizin duyarsızlığınız yüzünden Isparta halkı yosun kokan suyu içmek zorunda kaldı. Çünkü göl sahipsiz” dedi.

SEN O SORULARA CEVAP VER
Uzaktaş’ın ‘Ellerine 8 soru almışlar sorup duruyorlar’ ifadelerine de göndermede bulunan Yalçın, “Sen önce, 10 yıllık tek başına iktidarınız döneminde Isparta’ya kazandırdıklarınızdan (varsa tabii) 8 tanesini bir say. İlimize kaç tane sanayi üretimine ve istihdama yönelik yatırımına ön ayak oldunuz ve Isparta ekonomisine ne kadar katma değer kattınız onları anlat. 10 yıllık İktidar süreniz de veya son 5 yıllık dönemde Isparta ihracat ve İthalatı ne kadar oldu onları anlat. Sen bunları anlatmazsan, anlatmak yine bize düşecek bunu da unutma” diye konuştu.

SAYENİZDE GÖÇ VEREN İL OLDUK
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in hükümet meydanında yuhalanmasını da hatırlatan İsa Yalçın, “SDÜ'nün kurucusu Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’i, hükümet meydanında yuhalattığınız, O'nun kurduğu üniversite SDÜ'nün öğrenci sayısı da 15-20 bin arasındaydı. Oysa bugün üniversitedeki öğrenci sayısı 50 bini aştı ama nüfusumuz buna rağmen 2012 yılında 411 bin. Acaba diyorum nüfusumuzun toplamda 102 bin azalmasının yaşanılabilir 3'üncü şehir olmamızla mı bağlantılı? Sayenizde Isparta göç veren il oldu bunu biliyor musunuz?” diye sordu.

NUTUK ATMAYA BENZEMEZ
Yalçın, açıklamasında “Sayın Uzaktaş, MHP’nin dikili ağacı yok, demişsiniz. Siz 10 yıllık tek başına iktidarınız döneminde diktiğiniz bir ağaç gösterin de altında gölgelenelim. Eğer isterseniz her zaman dile getirdiğim gibi TV' de açık oturuma çıkalım bizim 3,5 yıllık koalisyon iktidarımızda ve sizin 10 yıllık tek başına iktidarınızda Isparta’ya kim ne kazandırmış veya kaybettirmiş. Halkımız gerçekleri öğrensin. Bu işler "İl Divanında Partililerinize nutuk atmaya benzemez” dedi

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR