23 Ekim 2017 Pazartesi

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Dilin Kemiği Yoktur Ama...

25 Eylül 2012 Salı 00:05

Dilin kemiği yoktur ama, bir vuruşta öldürdüğü insan çoktur...


 

Isparta’nın Bölgesel Amatör Futbol Ligi 7. Grup’taki temsilcisi Gönenspor, hafta sonunda Muğlaspor’la oynadığı maçı 5-1 gibi farklı bir skorla kaybetti. Mavi-beyazlı ekip maddi sıkıntılardan dolayı sayısı 15’e kadar bulan transferlerinin lisansını çıkartamadı. Maç öncesinde kaptanlar, takımı sahaya çıkmasını sağlayan gurbetçi Hüseyin Avcı Bey’e koşarak çiçek takdim ettiler. Avcı olmasa belki de Gönen teminatı yatıramayıp lige dahi katılamayacaktı.

           
Gelelim diğer konuya 15 futbolcuya lisans çıkartılamaması yani 20 bin TL’lik sorunun çözülememesi çok üzücüdür. Futbolcular tek kuruş almadan hazırlık kampına katılarak büyük fedakârlık örneği gösterdiler. Ancak o gençlerin sahaya çıkartılamaması utanç vericidir. Geçtiğimiz yıl birlik ve beraberlikleriyle tanıdığımız Gönen halkının bugün farklı görüş ayrılığına düştüğünü görüyorum.

          
 
Bir an önce futbolcuların lisansı çıkartılarak takımın asıl kadrosu oluşturulmalıdır. Ancak çeşitli internet sitelerinde Antrenör Hüseyin Usku’ya karşı yapılan yorumları doğru bulmuyorum. Usku yıllarca amatör ve profesyonel futbol oynamıştır. Antrenör olarak daha yolun başındadır. Sporun içinden gelmiş biridir. Ne verdiniz ne istiyorsunuz? Daha Antrenörün sahaya girmesi sağlanamamış ve transferlerin lisansı çıkartılamamış sonuç ne bekliyordunuz? Hocanın elinde sihirli değnek yok! Kolay değil, karşındaki Muğlaspor. Hafta içinde Türkiye Kupası’nda karşılaştığı 3. Lig takımı Manavgat Evrenseki’yi mağlup ederek elemiş bir takım. Farklı bir yenilgi alınılmış daha ilk haftadan bu acımasızca eleştiriler takıma katkı sağlamaz.  Gönenspor mağlup olmuş neredeyse zil takıp oynayacaklar.

          
 
Yazık değil mi tribünde oturan çocuklara? Yazık değil mi beş para almadan hatıra gönüle gelen gencecik kardeşlerimize?  Takım imkânsızlıklar nedeniyle kampa dahi girememiş ve sizler sadece konuşuyorsunuz. . Ne demiş Atalarımız, dilin kemiği yoktur ama, bir vuruşta öldürdüğü insan çoktur. O nedenle konuşuyorken 2 kez düşünün. İnsanları kaybetmeyi değil, kazanmayı tercih edin. 

          
 
Bu kadar bu işi biliyorsunuz çözüm önerileri sunun. Doğru yolu insanları karalayarak bulamazsınız.

          
 
Yöneticiler diyor ki, “Çalmadığımız kapı kalmadı. Kimseden destek alamadık!”          

           
İl Genel Meclis Başkanlığı yapmış ve tanıdık simalardan Kadir Dal gibi insanların ilçelerinin takımını kucaklamaları gerekiyor. Sakın ha yanlış anlaşılmasın Gönen’de yetişmiş çok önemli iş adamları var. Bunlardan biride Dal’dır. Dal bu konuya öncelik edebilir.

          
 
Bir mağlubiyet dünyanın sonu değil. Gönen tertemiz bu kulüp. Gönen protokolü, halkı ve esnafı takımlarına sahip çıkmalıdır. Gönen’e Ispartalı işadamlarımız ve şirketlerimizde destek olmalıdır. Aksi halde henüz lisansı çıkartılamayan futbolcuları sahaya sürülemezse o çocukların futbol şevkini de bitirmiş olursunuz.   

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 10 yorum yapıldı.
    YAZARLAR