20 Haziran 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Mayıs 2016 Cuma 10:21

Diş Hekimliği Fakültesine Üçüncülük Ödülü

SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi "10. Uluslararası Bilimsel Kongresi"nde Üçüncülük Ödülü Aldı
Diş Hekimliği Fakültesine Üçüncülük Ödülü

Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimiği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülperi Koçer ve Dt. Samet Sönmez tarafından yürütülen, Tübitak tarafından da desteklenen araştırmanın sonuçları, Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneği’nin 11-15 Mayıs 2016 tarihinde Antalya/Belek’te gerçekleştirdiği 10. Uluslararası Bilimsel Kongresi’nde  sözlü bildiri olarak sunuldu ve 3.lük ödülüne layık görüldü.

Araştırmada,  genel anestezi altında gerçekleştirilen komplike çene cerrahisi ameliyatlarından sonra biyostimülan diyot lazer uygulamasının ameliyat sonrası oluşan ağrı, şişlik ve ağız açmada güçlük gibi problemlerin azaltılmasında önemli bir etkisi olduğu ortaya kondu. Doç. Dr. Gülperi Koçer, bu araştırmanın sonuçlarından yola çıkarak hasta konforunu arttıran lazer tedavisinin gömülü 20 yaş dişi, ağız ve çevresindeki yumuşak dokulara yapılacak cerrahi operasyonlarda rutin kullanımının mümkün olacağını bildirdi.

Kongrede, Amerika, İngiltere, Almanya, İtalya ve İspanya gibi ülkelerden 13 Uluslararası, aralarında Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi öğretim üyesi Prof. Dr. Timuçin Baykul’un da eğitmen olarak bulunduğu 13 ulusal konuşmacı yer aldı. 

68 sözlü bildiri arasından kongre bilimsel komitesi tarafından 3. seçilen bildiri Dt. Samet Sönmez tarafından İngilizce olarak sunuldu ve büyük ilgi gördü. Dekan Prof. Dr. Timuçin Baykul elde edilen bu başarıdan mutluluk duyduğunu ifade etti. 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR