20 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Ekim 2010 Çarşamba 16:10

Disiplinsiz, kitapsız...

G.Saray'a başkan olmak istediği bilinen Adnan Öztürk Adnan Polat'a ağır ithamda bulundu.
Disiplinsiz, kitapsız...

Adnan Öztürk bir kez daha çizmelerini giydi. Son genel kurulda adaylığını koyup Adnan Polat'a kaybeden; ancak başkanlık hedefini henüz bırakmamışa benzeyen Adnan Öztürk, mevcut yönetimin, sarı-kırmızılı kulübü çok kötü yönettiğini öne sürdü.

Stat isim hakkı, loca satışları, artan naklen yayın gelirlerinin artması ve şirket birleşmesinin yapılması nedeniyle kulübün çok kritik bir 3 yıl geçirdiğini vurgulayan Öztürk, "Bunların hepsi disiplinsiz, hesapsız kitapsız, hiç bir kulüp menfaatine yarayacak bir stratejisi olmadan harcanmış, üzerine 70 milyon Dolar daha törenle kredi alınmış ve kulüp rekor zarar / borçlanma durumuna getirilmiş. Tüm bu harcamalar yapılırken Kalamış'a mendirek tarzı kaya döküp üzerine 2 köprü koymaktan başka kalıcı hiçbir yatırım yapılmamıştır" şeklinde konuştu

Adnan Polat'ın yumuşak karnına da çalışan Öztürk, konuyu Haldun Üstünel'e de getirerek, "Kulübümüzün asbaşkanı olan değerli bir kardeşimiz futbol yönetiminden, pazarlama A.Ş. nin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmekte olan diğer bir kardeşimiz bu görevinden istifa etmiş, birleştirdiğiniz şirketin yönetim kurulu üyeliğinden istifası takip etmiştir" dedi.

"İbra etmemeyi düşünüyorum"
Mali kongrede yönetimi ibra etmemeyi ciddi olarak düşündüğünü kaydeden Adnan Öztürk, "2010 mali genel kurulundaki konuşmama Galatasaray gelenek görenek örf ve adetlerine uygun olarak, tarihimizde ilk defa 3 deneticisi birden istifa etmiş bir yönetim olmasına rağmen, sizleri ibra ediyorum diyerek başlamıştım. Ne yazık ki bugün camiamızın gelenek görenek örf ve adetlerine hiç bir şekilde saygı duyulmadan, mali ve idari disiplinden bu kadar uzak, eylem ve söylem farklarının bu kadar net ortada olduğu bir dönem için, şimdiden ibra etmemeyi ciddi olarak düşündüğümü, vicdan mantık ve gönül rahatlığıyla söyleyebilirim" dedi.

Adnan Öztürk, konuşmasının sonundaysa genel kurul çağrısı yaptı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR