19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Haziran 2014 Pazartesi 19:43

Diyarbakır’da İndirilen Bayrak Isparta’da Dalgalandı

Diyarbakır da 2.Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki Türk Bayrağı’nın indirilmesine tepkiler sürüyor. Isparta’da da Ülkü Ocaklarının çağrısıyla Belediye İşhanı önünde toplanan çok sayıda vatandaş, Türk Bayrağı’nın indirilmesine tepki gösterdi.
Diyarbakır’da İndirilen Bayrak Isparta’da Dalgalandı

Diyarbakır da 2.Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki Türk Bayrağı’nın indirilmesine tepkiler sürüyor. Isparta’da da Ülkü Ocaklarının çağrısıyla Belediye İşhanı önünde toplanan çok sayıda vatandaş, Türk Bayrağı’nın indirilmesine tepki gösterdi.

Ülkü Ocaklarının çağrısıyla 18.30’da Belediye İşhanı önünde toplanan çok sayıda vatandaş, ‘Bayrağa Uzanan Eller Kırılsın’ diyerek tepki gösterdi. Düzenlenen ‘Bayrak Yürüyüşü’ne MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz, Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendika temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakkapı meydanından yürüyüşe başlayan grup Valilik Önünden 6 Mart Caddesine geçti. Sloganlar eşliğinde yürüyen grup Mimar Sinan Caddesinden tekrar Kaymakkapı Meydanına geldi. Kaymakkapı meydanında Saygı Duruşunda bulunan grup daha sonra İstiklal Marşını okudu.

Daha sonra Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz bir açıklama yaptı, Çapraz, “Siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi teröristleri daha çok şımarttığı, son hadiselerden sonra herkesin malumu olmuştur. Bölgede Türk devletinin etkisi gitgide azalırken, bölücülerin faaliyeti ise her geçen gün yoğunluk kazanmaktadır. Böyle giderse önümüzdeki günlerde çok daha vahim gelişmelerin yaşanabileceği anlaşılmaktadır.

Bölücü örgüt mensupları gayet rahat bir şekilde yol ve kimlik kontrolü yapmaktadır. Dağda, tepede örgüt paçavraları dalgalanmaktadır. Diyarbakır- Bingöl kara yolu günlerdir kapalıdır. Askerin ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öteye geçememektedir. Devletin varlığının ortada olmaması hasebiyle bölücüler bölgeyi kontrolleri altına almış vaziyettedir.

Bardağı taşıran son damla ise bir grup teröristin 2. Hava Kuvveti Komutanlığına bağlı bir askeri alana girerek, Türk Bayrağını indirmesi olmuştur. Yüksek güvenlikli bir alan olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığında bu hadisenin meydana gelmiş olması da olayın vahametini artırmaktadır. Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek hiç kimsenin hakkı da, haddi de değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür.

Buradan yüce Türk milletine seslenmek istiyoruz: Yıllarca milli ve dini duygularını istismar ederek senden oy alan siyasi iktidar, din ve devlet düşmanı bölücülerle aynı yolun yolcusu olarak ilerlemektedir. Atalarımızın uğruna kanını sebil ettiği bayrağımız, hükümetin göstermiş olduğu zafiyetten dolayı öz yurdumuzda hain ellerce indirilmektedir. Bu ihanet sürecine tepkisiz kalma ve oy vermiş olduğun iktidardan bunun hesabını sor!

Türk milliyetçileri, yaşanan bu ihanet sürecini en kısa zamanda hesabını sormak üzere tek tek not etmektedir. Bu zillete sessiz kalan herkes, günü geldiğinde yüce milletimizin önünde hesap verecektir. Bayrağımıza el uzatan şerefsizler ve indirilmesine müsaade edenler elbette bunun bedelini ödemekten kaçamayacaktır.

Buradan herkese açıkça beyan etmek istiyoruz: Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız. Türk’ün vatanına dikilecek gözü çıkarırız. Türk’ün şerefine uzanacak dilleri koparırız. Hiç kimse Türk milliyetçilerini aşmadan, Türkiye üzerinde hesap yapabileceğini sanmasın. Bizim canımız tende olduğu müddetçe Türkiye bir Türk yurdu olarak varlığını sürdürecektir. Türkiye’de hainler olduğu müddetçe bozkurtların mücadelesi bitmeyecektir!

Aziz milletimizi, bayrağa sahip çıkmak için, bayrağını yanına alarak, bizimle birlikte ses vermeye davet ediyoruz. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

                

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR