20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Ocak 2014 Pazartesi 14:53

Dolandırıcılardan İlginç Yöntem

Isparta’da tele dolandırıcıların tuzağına düşürülmeye çalışılan kadın, banka ATM’sine 15 bin TL yatırmak üzereyken polis tarafından son anda engellendi.
Dolandırıcılardan İlginç Yöntem

Alınan bilgiye göre, kendilerini savcı olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, N.A. isimli kadını cep telefonundan arayarak dolandırmak istediler.

15 BİNİ VER KOCANI KURTAR
İddiaya göre, istedikleri parayı yatırmaması halinde N.A’nın kocasının hapse gireceği yalanını uyduran tele dolandırıcılar, 15 bin TL tutarında para talep ettiler.

HER YOLU DENEDİLER
Olayın düzmece olduğunu düşünen kadını inandırmak için her yolu deneyen sahtekarlar, yaklaşık 15 dakika boyunca N.A. ile telefon görüşmesi yaptılar.

Bu görüşme esnasında, telekonferans yöntemiyle, N.A.’ya kocasının sesini de dinleten tele dolandırıcılar, ısrarla komploya devam ettiler.

KOCASINI KURTARMAK İÇİN YAPTI
Dinlettikleri seslerden sonra, ‘Kocan elimizde, parayı yatırırsan serbest kalır’ ifadelerini kullanan dolandırıcılar, N.A.’ya bir banka hesap numarası verdiler. Daha sonra, sözde kocasını kurtarmak için çabalayan N.A. kendisine verilen hesap numarasına parayı yatırmak için ATM aramaya başladı.

ATM KALABALIK OLUNCA BAŞKA YERE GİTTİ
Çarşı merkezindeki ATM’lerin kalabalık olduğunu fark eden N.A. daha sonra söz konusu bankanın başka bir şubesine gitti. Telefonla yönlendirilmeye devam edilen eşine ulaşamayan koca bu kadar uzun süren telefon konuşmasının bir sahtekarlık olduğunu fark ederek olayı polise bildirdi.

15 BİN TL HAVALE YAPTI
Belirtilen eşkaller doğrultusunda Isparta Polisi, N.A. isimli kadını arama çalışması başlattı. Kısa süre sonra söz konusu bankanın şubesi önündeki ATM yanında polisin bulduğu N.A.’nın yaklaşık 15 bin TL havale yaptığı ortaya çıktı.

DOLANDIRILDIĞINI POLİSTEN ÖĞRENDİ
Polis tarafından dolandırıcıların aradığı cep telefonu kapattırılırken, N.A.’da olayla ilgili bilgilendirilmeye çalışıldı. Neye uğradığını şaşıran N.A. polis ekipleriyle birlikte banka hesabına bloke koydurmak için harekete geçti.

HAVALE YAPILAN PARALAR ATM’YE SIKIŞTI
Banka görevlileri ile polis eşliğinde görüşen N.A. durumu anlatınca, ATM hazneleri ve söz konusu hesaplar incelemeye alındı. Yapılan araştırma sonucu yatırılan paranın, banka ATM’sinde sıkıştığı için hedefe ulaşmadığı ortaya çıktı.

Sayfa32

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR