05 Aralık 2016 Pazartesi

Neriman CANBOLAT / Ajans32

Dualara Sardım Allah'a Emanet Ettim Askerim

14 Kasım 2016 Pazartesi 14:18

EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI! İŞTE BU AHVAL VE ŞERAİT İÇİNDE DAHİ VAZİFEN; TÜRK İSTİKBAL VE CUMHURİYETİNİ KURTARMAKTIR! MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR!

   İşte askerim, siz gençler böyle asil bir kan taşıyorsunuz. Tüm anneler gibi bende seni dini bütün, vatana millete yararlı evlat olarak yetiştirdim.

   Oğlummmmmm; askerim bu yazım sana olan tutkumun, sevgimin, şefkatimin ve gururumun ifadesidir. Annesinin canı, büyümüşte askere de gidermiş. Git yavrum git ANNEMMMM. Küçük yavrum git yolun açık olsun ENESİM Asker yavrum. Annesinin yavrusu seni hasretle bekleyeceğim. Aklın geride kalmasın bi tanem. Kalbim aklım dualarım seninle olacak annem. Bende isterdim, bende senin gibi böyle onurlu böyle gurur verici görevde yanında olmak. Keşke keşke bende gidebilseydim  seninle.  Sayılı gün ya işte çabuk geçer be kuzum. Bekçi gönderiyorum seni VATANA. Anan kurban olsun senin yoluna kuzummmm. Allaha emanet olasın ENES'İM. Her şey VATAN için kınalı kuzum. Ne mutlu bana ki” OĞLUMU ASKER GÖNDERİYORUM, ASKERE GİDİYOR, ASKER ANASIYIM “Cümlesini gururla söylüyorum. Bir annenin babanın gururudur oğlunu yavrusunu ciğer paresini Askere göndermek. Yaradan’ıma HAMD ediyorum verdiği için senin gibi evladı bana. Babanı da, abini de göndermiştim VATANA gururla. Ne kadar şanslıyım biliyor musun.  Asker annesi olmak ve asker eşi olmak herkese nasip olmaz canım oğlum, Keşke keşke babanda görseydi bu günleri annem,  seni askere gönderirken. Sarılırdı sımsıkı “ASLAN PARÇAM ”der kendisi götürürdü birliğine. Tıpkı benim gibi gurur duyardı. İnan bana baban görüyordur yavrum. .Okadar gururluyum ki hem anne hem baba oldum ve seni askere uğurluyorum kınalım. Her anaya nasip olmaz asker anası olmak.Herkese nasip olmaz askere gitmek. Ne mutlu bana ki! Yatağımda huzurla yatmamı benim oğlum ve nice oğullarımız sağlayacak.

   Hatırlar mısın annecim abinin asker kıyafetlerini giyer içinde kaybolurdun. Ya şimdi kuzum ya şimdi nasılda yakışmıştır o boyuna posuna. Annen kurbanlar olsun seni veren Allah’ıma. Günler yaklaştıkça içime oturuyordu gidişin aslında. Gizli gizli ağlıyordum sana belli etmeden. Uyurken seni izliyordum annecim. Uyandırmaya bile kıyamazdım seni. Biraz geç gelsen hemen arardım “neredesin yavrum” diye. Beni ayıplama yavrum annelik işte kaç yaşında olursa olsun anne gözünde çocukları hiç büyümezler. Bana en son gecemizde” anne bugün son gecem “demiştin ya işte o an benim için belki de en acı veren sözdü o. Nasıl bir söz yavrum o. Deme bana öğle sözler sakın bir daha deme. Ölürüm annem mm. Senin için cehenneme bile giderim yavrummm. Ben artık yaşlı bir yüreğe sahibim dayanamaz yüreğim. Sabaha kadar ağladım Allah ‘a dua ettim seni koruması için. Her gün işe giderken yol boyunca dua ederdim senin için. Rabbim dualarımı duydu yavrum. Teşekkür ediyorum Mevla’ma. Sayılı gün ya işte gelmişti o gün ayrılık saatimiz. O kadar canım acıyordu ki annem. Ayrılık ateşi volkan oldu oturdu bağrıma. Boğazımdan yutkunamıyordum düğüm düğüm olmuştu ayrılık ateşi. Senden ilk kez bu kadar uzun süreliğine ayrılacaktım. Gelip te görememek te var kuzummmm. Kalbim yüreğim o kadar Zayıf ki oğlumm her an her saniye aklımda dualarımdasın. Soğuk demeden herkes gelmişti seni uğurlamaya. Boynuna sarıldığım zaman kokunu içime çektim ta ki gelene kadar içimde kalsın diye. Vedalaşıyordun ya herkesle titredim soğuktan değil sensizlik tendi. Bacaklarımı hissetmiyordum.” Seninle en son vedalaşacağım anne” dedin ya öldüm zannettim annemmm. Nasıl bir acıydı bu anlatamam sana. Abin babalık yapıp ta allığını boynuna sardığı zaman ikini zede hayranlıkla baktım. Siz benim canım kanımdınız. Yavrularım benim. Biriniz ilk diğeriniz de son göz bebeklerim diniz. İkinizin de sevgi dereceniz aynı yüreğimde. Abinle Engin hocam seni omuzlarına alıp ta otobüsüne götürdükleri an dönüp bana baktın ya gözünden damla yaşı görmek bir anne için nasıldır bilir misin yavrum. Annelik duygularının tavan yaptığı o an sanırım. Bitkisel hayattaydım adeta.” YAVRUM YAVRUM” diye inlerken kendimi kaybetmiştim. Donakalmıştım oracıkta. Son gecemizdi evet aşkım küçük aşkım. Seni dualarımla sarıp sarmaladım Rabbime ve Meleklerime emanet ettim gönderdim annem. Abinlere gelirken arabada sessizce ağlıyordum. Ben seni çok özleyecektim annem. En zorunu yaşayacaktık çünkü giderken hem abine hem bana mektup bıraktığını söylemiştin.

   Sensiz o eve girmek çok zor geldi kuzum. Hemen odana girdim yastığına sinen kokunu çektim içime. Yatağında uyudum. Kıyafetinin birini bıraktım yıkamadım. Her gün ona sarılıp, koklayıp içime çekiyorum. Öpüyorum ve “Yavrummmm Enes’im allaha emanet ol” diyorum. Abin askerdeyken de aynısını yapmıştım. Evlat kokusu  okadar başka ki yavrum. Misler gibi. Seni özledim hem de çok özledim yavrum. Anahtarın olduğu halde kapı zilini çalmanı özledim. Beni arayıp abur cubur istemelerini özledim. Beni kucağına alıp beni korkutarak odalarda dolaştırmanı özledim kuzummm..oyun havalarını açıp karşımda oynamanı özledim be deli çocuk. Sensiz ev çok soğuk ve ıssız biliyor musun kuzum. Demek ki senin varlığın anlam katıyormuş eve. Sen gideli hiç patates kızartmıyorum. Sevdiğin yemekleri yapamıyorum. Boğazımdan geçmiyor. Odan bıraktığın gibi duruyor annecim. Araya hasret girince insan sevdiklerinin değerini daha iyi anlıyormuş bunu daha iyi anladım. Meğer sen benim diğer yanımmışsın. Seni ummadığın kadar çok seviyorum annesinin canı.

   Yakında yemin törenin var Allah izin verirse geleceğim ve seni gururla onurla izleyeceğim. Yüzlerce asker arasından hemen bulacağım seni.”İşte işte benim oğlummm “diyeceğim. Tabi o anı sen tahmin edebiliyorsun benim neler yapabileceğimi. Olsun, olsun be kınalı kuzum evlat için dökülen her yaş helal olsun. Gururla onurla alnından öpeceğim.

   Annesinin gururu Allah yar ve yardımcınız olsun. Analık hakkım helal olsun. Unutma ki Mehmetçiği Yaradan korur. Ne mutlu sana… sen bir askersin, bende asker annesiyim sayende…

   Seni ve tüm askerlerimizi Dualarıma sarıp sarmalayıp Allah'a emanet ediyorum. Hainlerin alçakların arkasında çapulcular varsa, hiç korkmayın sizlerin arkasında TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLETİ VAR. Askerine kurşun sıkan kahrolsun.

 

Seni çok seviyorum ENES'İM

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR