24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Ağustos 2015 Pazartesi 15:18

Düğün Sırasında Elektirkler Kesilince Bakın Neler Oldu

Düğün Sırasında Elektirkler Kesilince Bakın Neler Oldu
Düğün Sırasında Elektirkler Kesilince Bakın Neler Oldu

Bbir düğün salonunda nikahın yapılmasının ardından 2 kez üst üste kesilen elektrikten dolayı düğün sahipleri mağdur oldukları gerekçesi ile davacı oldu. Mahkeme ise Düğün Salonu sahibine tazminat ödemesine karar verdi.

Olay 2014 yılında bir düğün salonunda meydana geldi. Düğün merasiminde nikahın yapılmasından sonra ayrı ayrı 2 kez elektriklerin kesildi. Düğün sahipleri ise mağduruz diyerek davacı oldu.

Davacı Vekili Avukatı Egemen Tanyıldız ise olayı şöyle anlattı; Düğün günü resmi nikah akdinin yapılmasından sonra elektriklerin kesilip jeneratörlerin de devreye girmediğini, bu durumun aynı gece 2 kez gerçekleştiğini ve kesintinin bir süre devam ettiğini belirterek, düğün sahiplerince istenilen manevi tazminatın, mahkeme tarafından kabul edildiğini belirtti.

Mahkeme kararında;düğün merasiminin insan yaşamında özel bir öneme sahip olduğu gibi, tekrarlanması ve telafisi mümkün olmayan anları içerdiğini, düğün salonu sahibinin basiretli bir tacir gibi davranıp meydana gelecek her türlü aksaklığı önceden tahmin edip gerekli önlemleri alması gerektiğini belirterek manevi tazminata hükmetti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR