23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Eylül 2012 Cuma 15:02

Dumansız Hava Sahasında Dijital Denetim Başlıyor

Isparta’da dumansız hava sahalarında sigara yasağı denetimleri bundan böyle tablet bilgisayarlarla doğrudan Bakanlığa bildirilecek. 15 tablet bilgisayar tüm ilçelere dağıtılacak.
Dumansız Hava Sahasında Dijital Denetim Başlıyor

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurum Başkanlığı’nca 4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun kapsamında yapılan denetimlerde karşılaşılan ihlallere ait ihbar ve şikayetlerin değerlendirilmesi ile rutin denetimlerin anlık olarak takibi ve raporlamasını sağlamak amacıyla Dumansız Hava Sahası Denetim Sistemi (DHSDS) oluşturuldu. Bu kapsamda tütün denetimlerinin dijital ortamda yapılması ve denetimin aynı anda merkez tarafından görülebilmesi amacıyla 15 adet tablet bilgisayar Isparta’ya geldi .


İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Meral Kişioğlu, 7/24 çalışma esasına göre kapalı mekanlarda sigara içme yasağına uyulup uyulmadığının kontrolünün yapılacağını aktaran Kişioğlu, “İlimizde yapılan denetim çalışmaları Bakanlığımızca takdir edildi. Denetimlerin hızlı bir şekilde raporlanmasını sağlamak amacıyla 15 adet tablet bilgisayar gönderildi. Denetçiler tablet PC ile mekânın fotoğrafını çekip, yine tablet PC’de oluşturulan rapor formunu doldurarak Sağlık Bakanlığı ve ilgili tüm birimlere hızlı bir şekilde gönderebilecek. 50’ye yakın personel bu konuda eğitim verilecek. Tablet bilgisayarlar her ilçede olacak” diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR