24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Mart 2015 Salı 10:16

Eğirdir Gölü İşte Böyle Kirleniyor

Eğirdir Gölü İşte Böyle Kirleniyor
Eğirdir Gölü İşte Böyle Kirleniyor

Eğirdir Gölü’nü besleyen dere ve çaylar, gölün kirlenmesine neden oluyor. Yoğun yağışlarla Eğirdir Gölü’nü besleyen Aksu Çayı’ndan çamurlu su ve çöpler göle boşaldı. Masmavi gölün bir kısmı kahverengiye bulanırken, evsel atıkların yanı sıra ağaçlardan kırılan dallar, hayvan leşleri ve çeşitli atıklar Aksu Çayı’ndan geçerek göle karıştı.

Her yağış zamanı aynı manzarayla karşılaştıklarını belirten Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, “Yetkililerimiz bu duruma acilen önlem almalı. Eğirdir Belediyesi her fırsatta gölü korumaya çalışırken, Aksu Çayı’nın geçtiği güzergâhlarda bulunan bütün yerleşim yerlerinin atıkları göz göre göre gölümüze karışıyor. Gölü yalnızca bizim kirlettiğimiz imasında bulunup gölün çevresinde yer alan diğer köy ve kasabaları göz ardı eden DSİ yetkililerinin Aksu Çay’ının getirdiklerini değerlendirerek acilen önlem almalı.” dedi.

 

Eğirdir Kemer Köprü’den çekilen fotoğraf ve videolar gölün nasıl kirletildiğini ispat ederken, biran evvel önlem alınmazsa, Eğirdir Gölü’nün, dağlardan gelen çamurlarla daha da kirleneceği ifade edildi.

 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR