21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Ağustos 2016 Cuma 19:00

Eğirdir Gölünde Suyla Eğlence Devam Ediyor

İnsan gelişiminde özgüven, anı yönetme, takım ruhu, gözlem yapma, mücadele gücünü yükseltme ve stratejik düşünme gibi birçok fayda sağlayan yelken kursları Eğirdir Gölünde devam ediyor.
Eğirdir Gölünde Suyla Eğlence Devam Ediyor

Çocukların suyla eğlencesini görmek, eğlenirken karar verme yeteneklerinin gelişimine şahit olmak her ebeveynin isteyeceği bir arzudur muhakkak.

Her çocuğun rüyasıdır; Hem eğlenmek hem de öğrenmek. Sizin için bu şans hala devam ediyor, yapacağınız tek şey Eğirdir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne uğramak.         

Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce ücretsiz olarak düzenlenen Yaz Spor Okulları kapsamında 4 yıldır aralıksız olarak devam eden yelken kurusuna bu sene 7-12 yaş, 12-15 yaş ve 15 yaş üzeri büyükler kategorilerinde 60 kişi katıldı.        

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yelken İl Temsilcisi Şeref Ağartan ve Uzman Yelken Antrenörü Ahmet Şahan, yaş kategorilerine göre yelken kurusu ile birlikte sörf ve lazer dallarında da kurslar verildiğini söylediler.        

11 Temmuz 2016 tarihinde başlayan kursun okulların açılacağı tarihe kadar devam edeceğini belirten Ağartan; “Kursiyerlere hafta içi her gün 2 saat nazari ve teorik bilgiler veriyoruz. Kurs sonunda yetenekli olan gençleri teşvik ederek yelken sporuna devam etmelerini sağlayarak, ileriki yaşlarda ülkemizi uluslararası alanda temsil etmelerini hedefliyoruz” dedi.         

Eğirdir Gölünün yelken sporu açısından mükemmel bir göl olduğunun altını çizen Ağartan; Poyraz ve lodos rüzgârlarının gölde sürekli esmesinin büyük bir avantaj olduğunu belirterek; “Eğirdir Limanının korunaklı olması, liman içerisinde iskelelerin varlığı ve acil durumlar için her türlü motorun bulunması, Eğirdir Gölünü daha cazip hale getirmektedir” dedi.   

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR