19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27 Şubat 2011 Pazar 11:15

Eğirdir'de Avlanmaya Sınırlama

Türkiye´nin üçüncü büyük gölü Eğirdir´de balık avına sınırlama getirildi.
Eğirdirde Avlanmaya Sınırlama

Türkiye´nin üçüncü büyük gölü Eğirdir´de balık avına sınırlama getirildi. Sazan ve tatlı su levreği avının yasak olduğu Eğirdir Gölü´nde ağ ve ığrıp kullanımı da sınırlandı.

Eğirdir İlçe Tarım Müdürlüğü´nden yapılan açıklamaya göre, Isparta Valiliği, Eğirdir Gölü´nde sazan ve tatlı su levreği avcılığının önlenmesi için uyulacak kuralları yeniden belirledi.

Buna göre; fanyasız ağ kullanımı, fanyalı ağlarda ağ göz açıklığı 10 santimetreden küçük 13 santimetreden büyük uzatma ağlarının kullanımı, gümüş balığı avcılığında kullanılacak ığrıplarda ise 2 santimetreden küçük göz açıklığına sahip ağların kullanımı yasaklandı.

Getirilen sınırlamalara tüm avcıların uymasını isteyen İlçe Tarım Müdürü Uğur Turgut, "Aksi takdirde avı yasaklanan balıkların avlanmasında ve belirtilen özelliklerin dışında ağ ve ığrıp kullanan balıkçılara 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu´nun ilgili maddeleri gereğince yasal işlem yapılarak 771 TL para cezası kesilecektir." dedi. Turgut, balıkçıları Eğirdir Gölü´nün doğal güzelliğini korumaları konusunda uyardı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR