23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Haziran 2011 Cumartesi 12:13

Eğirdir'de Elma Fuarı Düzenlenecek

Isparta'nın en önemli elma üretim merkezlerinden birisi olan Eğirdir de 22-24 Eylül 2011 tarihleri arasında Elma Fuarı ve Elma Şenliği düzenlenecek.
Eğirdirde Elma Fuarı Düzenlenecek

Isparta'nın en önemli elma üretim merkezlerinden birisi olan Eğirdir de 22-24 Eylül 2011 tarihleri arasında Elma Fuarı ve Elma Şenliği düzenlenecek. Konu ile ilgili toplantıda konuşan Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, elmanın asıl merkezinin hem yetiştiricilik, hem de depolanması ve pazarlanma açısından Eğirdir olduğunu söyledi.

Eğridir'de ilk defa geçen yıl yapılan Tarım Sergisi'nin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini ifade eden Özmeral, elma fuarı ile Eğirdir'in elma üretiminde ne kadar önemli olduğunun ortaya konacağını, yeni pazarlara ulaşılmasında önemli bir yol olacağını kaydetti. Özmeral, fuarın ardından sosyal ve kültürel etkinliklerin yer aldığı, sanatçıların katıldığı elma şenliğinin düzenleneceğini anlattı.

Eğirdir Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz da Türkiye'nin elma üretiminin yüzde 20'sini karşılayan Isparta'da Eğirdir havzasında yılda 200 bin ton elma üretimi yapıldığını söyledi. Eğirdir Elması'nın markalaşma ile birlikte Türkiye'nin önemli alışveriş merkezlerine pazarlandığını ifade eden Yılmaz, düzenlenecek etkinliklerin üreticiye önemli katkılar sağlayacağını düşündüğünü kaydetti.

Yapılan toplantıya Eğirdir Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, bazı daire müdürleri, muhtarlar, elma tüccarları, soğuk hava depo sahipleri, idarecileri, işadamları ile elma yetiştiricileri katıldı. Toplantı sonrasında elma fuarının 22-24 Eylül tarihleri arasında yapılması kararlaştırıldı. 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR