21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Aralık 2012 Pazartesi 11:40

Eğirdir’e 5 Yıldızlı Otel

Isparta Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, Isparta’ya ikinci 5 yıldızlı otelin Eğirdir ilçesine yapılacağını söyledi.
Eğirdir’e 5 Yıldızlı Otel

Kentteki 77 tesisin 4 bin 500'ye yakın yatak kapasitesi olduğunu kaydeden Kılıç, "Her geçen yıl turist sayımız artmaktadır. 2004 yılında Isparta'yı 120 bin kişi ziyaret etmişti. 2011'in yılı sonunda ise 231 bin ziyaretçi ilimizde konakladı. 2013 yılında yapımına başlanacak ve ilimizin ikinci 5 yıldızlı oteli olacak Hilton Oteli, 2015'de tamamlanacak. 320 yatak kapasiteli otel, Eğirdir ilçesinde yapılacak" dedi.

Isparta Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, kamu ve özel sektörün kentte kültür ve turizmin gelişmesi açısından çok sayıda proje yaptığını, gelecek yıllarda projelerine devam edeceklerini söyledi.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak başta Davraz Kayak Merkezi olmak üzere Isparta'daki birçok tarihi ve turistik yerin restorasyonu ve tanıtılması için çalışmalar yaptığını belirten Kılıç, "Davraz Kayak Merkezi'ne çok önem veriyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan gelen ödeneklerle kayak merkezinde 5 milyon 723 bin liralık maliyetle telesiyej yapıldı. Telesiyej, önümüzdeki günlerde hizmete açılacak" diye konuştu.
Yapılan yatırım ile kayak severlerin 2 bin 350 metre rakımda kayak yapma fırsatı yakalayacağına dikkati çeken Kılıç, yeni kayak pistlerin açılarak kayak sezonunu uzatacaklarını kaydetti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla kayak merkezinde 4 mekanik hattın yapıldığını, bakanlığın merkeze beşinci mekanik hattın yapılması için 2 milyon lira ödenek ayırdığına bildiren Kılıç, tesise gelecek yıl için de en az 3 milyon lira ödenek beklediklerini söyledi.

Merkezdeki 2 milyon 570 bin metrekarelik düzlük alanda açık ve kapalı spor tesisleri yapılacağını ifade eden Kılıç, "Davraz Kayak Merkezi'ndeki yatırımlarımız tamamlandığında 3 ay olan turizm sezonunu 10 aya yaymış olacağız. Aynı zamanda turizmi çeşitlendirmeye da çalışıyoruz" diye konuştu.

Kılıç, Eğirdir Gölü, Sütçüler ilçesindeki Yazılı Kanyon, Aksu ilçesindeki Zindan Mağarası, Şarkikaraağaç ilçesindeki Kızıldağ Milli Parkı, Yenişarbademli ilçesindeki Dedegöl Dağı, Yalvaç ilçesindeki Pisidia Antik Kenti'nin Isparta'nın önemli kültürel değerleri olduğuna dikkat çekerek, tarihi ve turistik yerlerin tanıtılması adına İngilizce ve Türkçe olmak 24 broşür, kitapçık ve gezi rehberi hazırladıklarını vurguladı.

Yalvaç ilçesindeki Pisidia Antik Kenti'nin inanç turizmi açısından büyük öneme sahip olduğunu anlatan Kılıç, yılda 20 bin turistin burayı ziyaret ettiğini ve "hacı" olduklarını kaydetti. Kılıç, antik kentteki kazı çalışmalarının bakanlığın gönderdiği 500 bin liralık ödenekle devam ettiğini belirterek, gelecek yıl kaçak kazıların önlenmesi ve bulunan eserlerin korunması için antik kente güvenlik kamerası sistemi kuracaklarını bildirdi.

Kentteki 77 tesisin 4 bin 500'ye yakın yatak kapasitesi olduğunu kaydeden Kılıç, "Her geçen yıl turist sayımız artmaktadır. 2004 yılında Isparta'yı 120 bin kişi ziyaret etmişti. 2011'in yılı sonunda ise 231 bin ziyaretçi ilimizde konakladı. 2013 yılında yapımına başlanacak ve ilimizin ikinci 5 yıldızlı oteli olacak Hilton Oteli, 2015'de tamamlanacak. 320 yatak kapasiteli otel, Eğirdir ilçesinde yapılacak" diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR