22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Şubat 2011 Salı 14:00

Eğirdir'e Müjdeli Haber Geldi

Eğirdir’e açılması planlanan 4 yıllık Eğirdir Turizm Yüksek Okulu’nun açılması için birinci basamak karar SDÜ Senatosu’ndan geçti.
Eğirdire Müjdeli Haber Geldi

Eğirdir’e açılması planlanan 4 yıllık Eğirdir Turizm Yüksek Okulu’nun açılması için birinci basamak karar SDÜ Senatosu’ndan geçti.

Süleyman Demirel Üniversitesi Senatosu geçen hafta toplandı ve ilçemizde 4 yıllık Turizm Yüksek Okulu’nun açılması kararını aldı.

Alınan karar, YÖK’te görüşülüp esas kararı YÖK’ün vereceği belirtilirken Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral ilk müjdeli haberi İlçe Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz’ın Başkanlığında toplanan heyetle paylaştı.

Milletvekili Sait Dilek’le görüşen Başkan Özmeral “Milletvekillerimiz bu hususta gereken görüşmeleri önceden yapmışlardı. Şimdi milletvekilimiz Said Dilek, YÖK Başkanı ve YÖK Üyeleri ile görüşerek, inşaallah bu yıl 4 yıllık Turizm Yüksek Okulu’nun açılışı kararı ve öğrenci alınması gerçekleşecektir. SDÜ Rektörümüz Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar’a, senato üyelerine ve bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Eğirdir’imizde güzel gelişmeler olacaktır, halkımızın da bu gibi konulara daha çok sahiplenmesi ve tek vücut olmasını temenni ediyoruz.” diyerek yeni Turizm Okulumuzun hayırlı olmasını diledi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR