23 Haziran 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Haziran 2017 Perşembe 04:38

Ekonomi Kampüsü Taşınıyor

Ekonomi Kampüsü Taşınıyor
Ekonomi Kampüsü Taşınıyor

ITSO Pazartesi’den itibaren yeni yerinde 

1960’lı  yıllardan bu yana Mimar Sinan Caddesi’ndeki yerinde hizmet veren Isparta Ticaret ve Sanayi Odası 12 Haziran Pazartesi gününden itibaren İstanbul Yolu üzerindeki yeni hizmet binasına taşınıyor. 

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, yarım asırdan bu yana hizmet verdiği Mimar Sinan Caddesindeki merkezinden İstanbul Yolu üzerinde yeni yapılan Ekonomi Kampüsüne taşınmaya başladı. Oda, üyelerine 12 Haziran Pazartesi gününden itibaren yeni yerinde hizmet verilmeye başlanacak.  ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in prestij projelerinden biri olan ve temeli  2016 yılı Şubat ayında atılarak 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan Ekonomi Kampüsü binası resmen hizmete açılıyor. 

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’na (ITSO) ait arsaya inşa edilen  Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve  Ticaret Borsası ile işbirliği içinde 15 Şubat 2016 da temeli atılan  ‘Isparta Ekonomi Kampusu’ tamamlandı. Kampüste, ITSO’nun yanı sıra Batı Akdeniz Kalkınmasa Ajansı,  Isparta Ticaret Borsası, Eczacılar Odası ile KOSGEB, Türk Standartları Enstitüsü, İş-Kur, Kredi Garanti Fonu, SDÜ Teknoloji Transfer Ofisi,   birimleri hizmet verecek. 

Üniversite Yolu’nda ITSO’ya ait 20 bin metrekarelik arsa üzerine yapılan kampüs, yüklenici firma Metro Mühendislik A.Ş tarafından yapıldı. 

ITSO BAŞKANI BAŞDEĞİRMEN MAYIS AYINDA TAMAMLANACAK DEMİŞTİ 

Bilindiği gibi ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, geçtiğimiz Ocak ayında inşaat alanında yaptığı açıklamada söz konusu inşaatın Mayıs ayında hizmete gireceğini açıkladı ve inşaat Mayıs ayı sonu itibariyle sona erdi, taşınma da Haziran ayı itibariyle başlamış oldu.

450 kişilik konferans salonu, sergi ve etkinlikler için farklı salonlar kapalı otopark ve iş yerleri ile oda üyeleri ve Isparta halkına hizmet verecek yeni binaya diğer kurumların da yıl içinde taşınması bekleniyor. 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR