25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Ocak 2012 Perşembe 09:27

El Sanatları Ürünleri Satış Mağazası Açılıyor

Isparta Belediyesi tarafından ekim ayında temeli atılan, saatte 200 ton üretim kapasitesine sahip asfalt plenti ile El Sanatları Ürünleri Satış Mağazası’nın açılışı 5 Ocak 2012 Perşembe günü gerçekleşiyor.
El Sanatları Ürünleri Satış Mağazası Açılıyor

Isparta Belediyesi tarafından ekim ayında temeli atılan, saatte 200 ton üretim kapasitesine sahip asfalt plenti ile El Sanatları Ürünleri Satış Mağazası’nın açılışı 5 Ocak 2012 Perşembe günü gerçekleşiyor. Açılışa Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcıları Sadir Durmaz ve Mevlüt Karakaya da katılacak. Saat 11.00 ve saat 14.00’da yapılacak olan açılışlara katılmak isteyen vatandaşlar için saat 09.30’dan itibaren Isparta Belediyesi’nin önünden otobüsler kaldırılacak.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, asfalt plenti ve El Sanatları Ürünleri Satış Mağazası’nın açılışına tüm vatandaşları davet ederek, açılışı yapılacak olan yerlerin vatandaşlara hayırlı olması dileğinde bulundu.

Isparta Belediyesi tarafından 5 Ocak 2012 Perşembe günü Fen İşleri Müdürlüğü Asfalt Şantiyesi’nde saat 11.00’da açılışı yapılacak olan saatte 200 ton üretim kapasiteli çevre dostu yeni asfalt plenti fabrikasının çevre düzenlemesi ile birlikte tüm hazırlıklar tamamlandı. Asfalt plentinin bulunduğu alana fidanlar dikildi. Doğalgaz ile çalışacak olan asfalt plentinin merkezine kadar hat çekimi de gerçekleştirildi. Yapılacak olan açılış için saat 09.30’dan itibaren Isparta Belediyesi önünden vatandaşlar için otobüs kaldırılacak.

Yine aynı gün IYAŞ Park AVM birinci katta saat 14.00’da açılışı yapılacak olan ve 19 ay önce küçük bir atölyeden başlatılan ahşap ağaç oymacılığı sanatı ile elde edilen ürünlerin satışının yapılacağı El Sanatları Ürünleri Satış Mağazası’nda da hazırlıklar tamamlandı. Ürünler satış mağazasındaki yerlerine yerleştirildi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü binasında 19 ay önce iş istihdamına yönelik olarak başlatılan ve Türk kültüründe önemli bir yer teşkil eden ancak günümüzde yok olmaya yüz tutan ağaç oymacığı el sanatlarının tekrar gün yüzüne çıkarıldığını belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, üretilen ürünlerin her birine Isparta gülünün işlendiğini söyledi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, belediyeye kazandırılan saatte 200 ton asfalt üretebilecek tesisinde Ispartalılara şimdiden hayırlı olması temennisinde bulundu. Belediye olarak yatırımların gece gündüz, cumartesi ve pazar günleri de dahil mesai mefhumu olmaksızın devam ettiğini, bu çalışmalar kapsamında şehrin tüm altyapı ve üstyapısının yeniden ele alındığını dile getirdi. Üstyapı çalışmaları kapsamında kalıcı asfalt çalışmalarına başlandığını ve bu çalışmalara ek olarak asfalt üretim tesisinin de yenilendiğini aktardı. Başkan Günaydın, “Belediyemiz tarafından yapılan ve hizmete sunulacak olan asfalt plenti tesisimiz ile El Sanatları Ürünleri Satış Mağazamızın açılışını partimizin Genel Başkan Yardımcıları Sadir Durmaz ve Mevlüt Karakaya’nın katılımıyla birlikte yapacağız” dedi.

Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, 5 Ocak 2012 Perşembe günü saat 11.00’da Fen İşleri Müdürlüğü Asfalt Şantiyesi’ne kurulan yeni Asfalt Üretim Tesisi ile saat 14.00’da IYAŞ Park AVM birinci katta açılacak olan El Sanatları Ürünleri Satış Mağazası’nın açılışına tüm Ispartalıların davetli olduğunu dile getirdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR