24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Ekim 2012 Çarşamba 12:48

Elektrik ve Doğalgaza Süper Zam

TETAŞ tarafından dağıtım şirketlerine, uygulanacak toptan elektrik satış bedelinin yüzde 10.1 oranında zamla 20,80 Krş/kWh olarak belirlendiği yer aldı.
Elektrik ve Doğalgaza Süper Zam

BOTAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, uluslararası ham petrol ve petrol ürünü fiyatlarındaki yükselmelere bağlı olarak doğalgaz maliyetlerinde meydana gelen artışlar nedeniyle gaz satış fiyatlarında düzenleme yapılması zaruretinin doğduğu belirtildi. Açıklamada,”1 Ekim’den geçerli olmak üzere doğalgaz satış fiyatlarımız, nihai tüketici fiyatlarına yüzde 9,8 oranında yansıyacak şekilde artırıldı” denildi.

EPDK’nın internet sitesinde yayımlanan kurul kararında, TETAŞ tarafından dağıtım şirketlerine, uygulanacak toptan elektrik satış bedelinin 20,80 Krş/kWh olarak belirlendiği yer aldı. Dağıtım şirketleri tarafından uygulanacak yeni tarifelere ilişkin Kurul kararı da Resmi Gazete’nin önceki günkü mükerrer saysında yayımlandı.

EPDK yetkilileri, yayımlanan tarifelerdeki değişimin tüm vergi, fon ve paylar dahil olmak üzere yarın açıklanacağını bildirdi. TETAŞ tarafından dağıtım şirketlerine, toptan elektrik satış bedeli 18,91 Krş/kWh olarak uygulanmaktaydı. Elektriğe yapılan zammın yüzde 10.1 oranında olduğu kaydedildi.


* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR