26 Eylül 2017 Salı

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Emekler Boşa Gitmemeli!

19 Nisan 2013 Cuma 13:15

Geçtiğimiz sezon büyük emekler sonucu Spor Toto 3. Lige yükselen Isparta Emrespor A.Ş. ilk yılında zor günler geçiriyor. Kısır çekişmelerin ardından yaşanan gelişmeler sonucu takım son 3 haftaya kritik durumda giriyor. Dileriz bu hafta Maltepe maçı kazanılır. Yeni Asır’da “Emrespor satılıyor mu?” şeklinde bir haber yer aldı. İzmirspor Kulüp Başkanı Cemal Dönmez’in takımı almaya çalıştıklarıyla ilgili bir takım açıklamaları var. Sezon başında da bu takıma Altınordu’nun şu an başında bulunan Seyit Mehmet Özkan talip olmuştu. Takım verilmemişti.

Her gün çeşitli iddialar yer alıyor, takıma tekliflerin olduğu söyleniyor. Daha önce eski Milli Futbolcu Oktay Derelioğlu’na kadar talipler çıkmıştı.
Isparta Emrespor A.Ş. Sahibi İsmail Çalışkan daha önce takıma taliplerin olduğunu dile getirmişti. Ben de, kendisine, “Başkan bu takım geçtiğimiz yıl büyük fedakarlıklar sonucu profesyonel lige çıktı. Türkiye’de bir ilk başarıldı. Bu takımı kesinlikle başka bir kulübün bünyesine verme. Takımı satarsan büyük tepki alırsın dedim. Yoruldunsa bu şehrin büyüklerine danışarak ortaya yol bulunabileceğini belirttim. Eğer illa ki bu işi devredeceksen takımı Ispartalı işadamlarına devret dedim. İstanbul’da yaşayan Ispartalı hemşerilerimizle masaya oturmasını ve bu takımında Isparta’nın takımı olduğunu ifade ettim. Fatura Vizyon Kahramanmaraşspor’un Sahibi Ispartalı Feridun Tankut. Bu birleşimi sağlayan da Ispartalı şu an İstanbul’da avukatlık yapan hemşerimiz Cengiz Aydemir.

Ve İstanbul’da Hasan Köstüklü, Ahmet Nedim Karasoy, Şinasi Demirel ve Atakan Yazgan gibi çok değerli işadamlarımız var. Isparta aşığı Mustafa Kaya öncülüğünde ligler bittikten sonra masaya oturulmasını ve Isparta ile İstanbul birlikteliğini önerdim.”

Bu düşüncelerimi iletirken yanımda da muhabir arkadaşımız Necati Üretme’de olaylara da tanık oldu. Çalışkan, “Haklısın ama bu şehirde bize en azından manevi destek sağlamalı. Sahaya girişimiz bile paralı. Bize sahiplenmeleri gerekiyor. Her şey para” diye sitem etmişti.
Bir profesyonel takımımız var. Onu da kaybetmeyelim. Yine söylüyorum bu takım Isparta’ya mal edilmemeli. Emekler boşa gitmemeli. Amatörden profesyonele çıkmak bir hayli zor. Hep kenetlenemediğimiz için kaybediyoruz.

Eğirdir Elmaspor’un Kulüp Başkanı Trabzonlu Atilla Önal. Önal’ın Eğirdir’in elmasının tanıtılması için kurduğu takım bugün voleybolda 3. Lige yükseldi. Karadeniz insanı gelip bizim takımımıza, elmamıza sahip çıkacağım diye çırpınırken sizler uyumaya devam edin. İşte aradaki fark kısacası böyle. Yorum sizlerin.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR