20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27 Mayıs 2014 Salı 12:16

Emniyet 45 Öğrenciyi Şanlıurfa’ya Götürdü

Isparta Emniyet Müdürlüğünce başlatılan “Onlara Geleceklerini Hediye Et” projesi kapsamında haftasonu 45 öğrenci Şanlıurfa’ya götürüldü.
Emniyet 45 Öğrenciyi Şanlıurfa’ya Götürdü

Isparta Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce “Onlara Geleceklerini Hediye Et” isimli proje kapsamında Isparta genelinde öğrenim gören öğrencilerin başka illerde öğrenimlerini sürdüren öğrencilerin hayatlarını tanımaları, kaynaşmalarını ve en önemlisi yıllardır süregelen önyargıları yıkmak, kültürel ve etnik farklılıkların aslında birleştirici bir zenginlik olduğunu yaşayarak anlamalarını sağlamak için Şanlıurfa’ya gezi programı düzenlendi.
Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen geziye Isparta genelinde öğrenim gören ve derslerinde başarılı 45 öğrenci 5 gözetmenle birlikte Şanlıurfa’ya gitti.

Şanlıurfa’da gezi rehberi eşliğinde il merkezinde bulunan Hazreti İbrahim’ in ateşe atıldığı Balıklıgöl, doğduğu mağara, Urfa Kalesi, Gümrük Hanı, Bedesten, Bakırcılar ve Kilimciler Çarşıları, il merkezine bağlı Örencik Köyü yakınlarında bulunan dünyanın ilk tapınağı olan Göbekli Tepe Tapınağı gezdirildi.

Ertesi gün ise Harran ilçesi ziyaret edildi. Burada tarihte önemli olaylara sahne olmuş, geçmişinde birçok bilim adamı yetiştirmiş bir Üniversite olan Tarihi Harran Üniversitesi gezildi. 1200 yıllık tarihi geçmişiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir kültür ve bilim merkezi olan Harran’ da ayrıca kümbet evler olarak bilinen Harran Evleri, Şeyh Yahya Hayat El Harrani Hazretlerinin türbesi, Harran höyüğü gezildi. Ayrıca Şanlıurfa’nın en önemli kültürel etkinliklerinden olan sıra gecesi düzenlendi.

Geziye katılan tüm çocuklara tişört, şapka ve fotoğraf albümü hediye edilerek tüm ihtiyaçlarının Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce karşılandı.

     

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR