22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Ağustos 2013 Pazartesi 12:39

Emniyet Bayram Tedbirlerini Aldı

Isparta Emniyeti yaklaşan Ramazan Bayramı nedniyle çeşitli güvenlik önemleri aldı. Emniyet Müdürü Or, amaçlarının vatandaşın huzur ve güvenliğini temin etmek olduğunu söyledi.
Emniyet Bayram Tedbirlerini Aldı

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle;

08 – 10 Ağustos 2013 tarihleri arasında kutlanacak olan Ramazan Bayramı tatili süresince Isparta Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bir bayram tatili geçirmelerini sağlamak amacıyla Bayram tatili öncesinden başlayıp bayram sonuna kadar devam edecek bir dizi tedbirler alınmıştır.

Buna göre;

- Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzce Arife gününden itibaren büro hizmetlerinde görevli personelin Trafik Ekiplerimizi takviye etmesi sağlanarak, tatil süresince şehrin birçok noktasında trafik denetimlerine ağırlık verilecektir.

- İl merkezindeki önemli kavşak, geçit ve güzergahlarda sabit ekipler konuşlandırılarak alkollü araç kullanımı, cep telefonu kullanımı, emniyet kemeri kullanımı başta olmak üzere vatandaşlarımız bilgilendirilerek trafik kural ve yasaklarına uymalarını sağlamak için denetim ve kontroller yapılacaktır.

- Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının nedenleri incelendiğinde bu kazaların önemli bir bölümünün hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk gibi nedenlerden meydana geldiği görülmekte olup, Şehirlerarası yollarda yapılacak denetimlerde bu konularak ağırlık verilecektir.

- Şehirlerarası otobüs terminalinde yolcu taşımacılığı yapan otobüs ve minibüsler üzerinde yetki belgeleri, alkol kullanımı, takograf denetimleri artırılarak uygulanacaktır.

- İlimizde görevli Trafik Ekiplerimizin dışındaki görevli tüm ekiplerimizde gördükleri trafik kural ihlallerine müdahale ederek kurallara aykırı davranan sürücüler hakkında yasal işlem yapacaklardır.

- Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bir bayram tatili geçirmelerini sağlamak amacıyla Asayiş yönünden şehir merkezinde büro hizmetlerinde görevli personellerin görevli ekipleri takviye etmesi sağlanarak alış-veriş merkezleri ve mağazalar gibi halkın yoğun olarak bulunduğu yerler ile, otogar bölgesinde hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı sivil ve resmi yaya devriyeler görevlendirilecektir.

- Umuma Açık istirahat ve eğlence yerlerinde meydana gelebilecek olayların önlenmesi veya taşkınlık suretiyle vatandaşlarımızın huzur ve sukununu bozacak davranışların men edilmesi amacıyla bu yerlerde denetimler artırılacaktır.

Güvenli ve huzurlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle iyi bayramlar dileriz.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR