21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Kasım 2012 Cumartesi 00:00

Emniyet Müdürü Or, 'Öğretmenler, Toplumumuza Işık Verecektir'

Emniyet Müdürü Mehmet Or, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Emniyet Müdürü Or, Öğretmenler, Toplumumuza Işık Verecektir

Emniyet Müdürü Mehmet Or, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Emniyet Müdürü Or’un mesajı şöyle; “24 Kasım, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verilişi nedeniyle 1981 yılından itibaren her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.
‘Öğretmenler, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin ana unsuru insandır. Dolayısıyla hemen her mesleğin toplumdaki bireylere kazandırılması da öğretmenlik sayesinde olmaktadır.

Öğretmen; bir çocuk için, anne kadar sıcak ve şefkatli, baba kadar güvenilir ve koruyandır.’ Cumhuriyetimizin geleceği sevgili çocuklarımızın; hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek, bilgi ve donanıma sahip olmaları, dinamik ve açık fikirli aynı zamanda ahlaki ve kültürel yönden gelişmiş, okuyan, düşünen ve öğrendiklerini ülkesi, milleti ve kendisi yararına rahatça uygulayabilen bireyler olarak yetiştirilmesi, ülkemizin ve milletimizin aydınlık geleceği için hayati derecede önemlidir.

Bu nedenle, ülkemizin kalkınma ve çağdaşlaşma hedeflerine ulaşarak dünya ülkeleri arasında layık olduğu yeri alabilmesi yolunda, öğretmenlerimiz toplumumuza ışık verecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyor ve tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.”

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR