21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27 Mart 2012 Salı 13:35

Emniyetin Yönetmeliğinde Değişiklik

Emniyet Müdürlüğü mensuplarının atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde önemli değişikliklere gidildi.
Emniyetin Yönetmeliğinde Değişiklik

Emniyet Müdürlüğü mensuplarının atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde önemli değişikliklere gidildi.

'Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin bazı maddelerinde değişiklik yapıldı. Değişiklik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yapılan değişiklikler ile polis amiri ve polis memuru yetiştiren eğitim kurumlarından mezun olanlar ile komiser yardımcılığı kursundan mezun olanlara bundan böyle kura usulü ile değil, daha önce ilk 10 dereceye girenlere uygulanan başarı esası yöntemine göre, Genel Müdürlükçe tespit olunan idarenin ihtiyaç duyduğu yerlerden kendi seçecekleri yerlere atanma hakkı getirildi.

İkinci Bölge kapsamındaki yerlerden Bakanlıkça uygun görülen yerlerde, o yerin hizmet süresinin iki katı kadar kesintisiz olarak görev yapan personelin, zorunlu ikinci bölge (şark) ikinci görevini tamamlamış sayılacağına ilişkin hüküm getirildi.

İkinci Bölge kapsamında olan illerden Kahramanmaraş, Rize, Tokat, Yozgat ve ilçeleri İkinci Bölge kapsamından çıkartılarak Birinci Bölge iller kapsamına alındı.

Valilikler ve İl Emniyet Müdürlüklerinden gelen resmi talepler çerçevesinde 7 il (Denizli, Erzurum, Isparta, Mardin, Rize, Sivas, Şanlıurfa) ve 72 ilçenin hizmet süreleri arttırılırken, 1 il (Van) ile içlerinde Van'ın Edremit ve Erciş ilçelerinin de bulunduğu 107 ilçenin hizmet süreleri ise azaltıldı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR