25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Ekim 2010 Çarşamba 09:13

Emniyetten e-mai ile ihbar uygulaması

Geldiği günden buyana Ispartanın trafik sorununa işaret eden Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, bu sorunu giderecek çözümü buldu.
Emniyetten e-mai ile ihbar uygulaması

Sürücülere okullardaki çocuklarıyla ulaşmak isteyen Emniyet, bu doğrultuda 70 okula ziyaretlerde bulunacak.

Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, bizzat okullara kendisi giderek öğrencilerden anne ve babalarının araç kullanırken kural ihlallerini e-mail yoluyla polise bildirmelerini istiyor.

Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Okulcanlar adı altında başlatılan sosyal sorumluluk projesinin her alanda güvenli bir yaşamı temin etme arzusundan kaynaklandığını bildirdi. Öğrencilere ve eğitime yönelik projelere ‘bu Milli Eğitim’in işi’ yönündeki yaklaşım sergilenmesinden yakınan Müdür Gürkan, “bu bizim işimiz. Veliler sabah okula gönderdiği çocuğunu akşam problemsiz bir şekilde gelip, gelemeyeceğinin endişesi içerisinde. Bu anlamda çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi” diye konuştu.

Nazmiye Demirel İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle buluştuğunu anlatan Emniyet Müdürü Gürkan, sürücü anne ve babalara çocuklar aracılığıyla ulaşacaklarını söyledi. Okul yönetimi ile işbirliğinde 15 gün içinde tüm öğrencilerin anne ve babasının kural ihlalini polise bildirecek duruma geleceğini kaydeden Gürkan, bu çalışmanın 70 okulun tamamında gerçekleştirileceğini söyledi.

Okullara bizzat kendisinin giderek öğrenciler aracılığıyla sürücülere ulaşacaklarını belirten Gürkan, bu çalışmanın trafikte kural ihlalinin azaltılmasına katkı sağlayacağını iddia etti. Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, trafikle ilgili halkın katılımını sağlamak amacıyla Trafik Konseyi eskort oluşturulacağını açıkladı. Cezaların tek başına çözüm olmadığını belirten Gürkan, konseyin faydalı bilgiler üreteceğini sözlerine ekledi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR