19 Eylül 2017 Salı

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Emrespor’a Güçlü Yönetim Şart!

22 Kasım 2012 Perşembe 12:33

Isparta’nın Spor Toto 3. Lig 3. Grup’taki temsilcisi Emrespor, pazar günü grup ikincisi Altınordu’ya 1-0 mağlup olarak haftayı puansız kapattı.

Kırmızı-şimşekler, rakibine göre maçı kazanmak için çok gayret gösterse de direkleri geçemedi. Futbolcuların mücadelesi takdire şayan. 2 zorlu deplasmandan puanla dönen futbolcular, onca sıkıntı içinde terlerinin son damlasına kadar terletiyorlar.

Emrespor, maliyet olarak ligin en az bütçeyle kurulan 4-5 takımdan biri. Sezon başında yaşanılar sıkıntılar nedeniyle lig hazırlıklarına çok geç başlayan kırmızı-şimşeklerde önceki gün idman boykotu yaşandı.

Geçtiğimiz yılda büyük sıkıntılar çekilmesine rağmen hedefe ulaşan Emrespor’un profesyonel ligde tutunması öncelikle güçlü bir yönetim şart. Bu yönetimle ben büyük hedeflere gidileceğine inanmıyorum. İddiaa’dan şu ana kadar 213 bin TL’ye yakın paranın geldiği belirtiliyor.

Bu paranın bir kısmı futbolculara dağıtılırken futbolcular, yaklaşık 200 bin TL alacaklı olduklarını söylüyor. Profesyonel lig için çok büyük rakamlar değil. Ancak bu iş birkaç kişinin yapacağı bir iş değil. Bu zamana kadar iyi veya kötü herkesin bir emeği var. Ancak bu iş böyle gitmez. Mutlaka ortak bir noktada buluşulmalıdır.

Geçtiğimiz günlerde gazetemizin çıkardığı Ün dergisi için gittiğimiz İstanbul’da Ispartalı işadamlarının başarı öykülerini ağızlarından dinledik. Bu ziyaretler sırasında sporla yakından ilgilenen işadamı başkanlık konusunda yeşil ışık yakmıştı. Bu işe girmeleri halinde büyük hedefler koyacaklarını söyleyen İşadamı’nın tek bir şartı var. İşadamı borçsuz bir kulübü devralmayı, daha çok futbolcu, teknik heyet sorunları ve tesisleşmeyle ilgili yatırımlar yapmak düşünüyor.

İşadamı, “- YÖNETİCİ ALMAYA DEĞİL, VERMEYE GELMELİ.
- SPOR KULÜPLERİNİN KURTULUŞU KURUMSALLIKTAN GEÇER.
- DÜZENLİ GELİR KAYNAĞI OLMAYAN KULÜPLER YOK OLMAYA MAHKÛMDUR
- ALTYAPI OLMADAN BAŞARI OLMAZ
- ISPARTA’NIN AKHİSAR’DAN, TAVŞANLI LİNYİT’TEN NE EKSİKLİĞİ VAR?
- EMRESPOR ŞU ANDA TEK PROFESYONEL TAKIM. ISPARTA KENT OLARAK DAHA ÜST LİGLERE LAYIK.
- SPORU ÇOK SEVİYORUM. SPOR İYİ BİR TANITIM ARACIDIR.
- EĞER BİZİM İSTEDİĞİMİZ ŞARTLAR OLUŞURSA BU TAKIMI ÇOK KISA SÜREDE ÜST LİGLERE ÇIKARIRIZ.
- HER ZAMAN HEDEFİN OLDUĞU YERDE OLURUM.
- ISPARTA BASINI İLK ÖNCE KENDİ İÇİNDE KENETLENMELİDİR.” Şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Emrespor yönetimi, bu işi götüremeyecekse takımın kaderiyle oynanmamalıdır. Çok geç ve geç olmadan istifa edip, takımın önü açılmalıdır. Kentin büyüklerinden destek almadan, düzenli gelir kaynağı olmadan ve sponsor desteği almadan bu işi götürmek mümkün değildir. Takımın sorunları her geçen gün büyüyor.

Emrespor’a güçlü bir yönetim şart. Fatura Vizyon Kahramanmaraşspor Başkanı Feridun Kolat, Ispartalı. Gidiyor Ispartalı işadamları Maraş’a başkan oluyor. İstanbul’da yaşayan ve Isparta sevdası çeken işadamlarımız var. İstanbul ve Isparta karması güçlü bir yönetim oluşturulmalıdır.

Bu kulübe emeği olanları unutmak mümkün değildir. Isparta sporunun kalkınması için gün birlik ve beraberlik günüdür. Bazı idareciler, basın mensuplarının yaptığı haberlerden sonra gazetecilerle uğraşmak yerine Emrespor’un geleceğini düşünmelidir. Bizim her yaptığımız haberlerin belgesi var. Belgesi olmayan haberleri yazmak gazetecilik etiğe aykırıdır. Bizim bir amacımız var o da bu şehrin tanıtıma ve takımına katkı sağlamak.

Bu konuda en büyük görev Sayın Vali Memduh Oğuz’a, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a düşmektedir. Bu kenti harekete geçireceklerde onlardır.

İstanbul-Isparta oluşumu için Vali Bey’in bir babayiğitlik yapmasını bekliyoruz.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 8 yorum yapıldı.
    YAZARLAR