24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Mart 2015 Pazartesi 13:38

En Çok Bunları Ön Plana Çıkarıyorlar

Milletvekili aday adayları en çok bunları ön plana çıkarıyor
En Çok Bunları Ön Plana Çıkarıyorlar

Haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesi aday adaylarıvitrinlerde boy göstermeye başladı. Milletvekili aday adayları birçok sorun veprojelerinden bahsederken bazılarını da önceledi.

Isparta halkının karşısına çıkan aday adayları Isparta ileilgili öncelikli proje ve çözülmesini düşündükleri problemler; işsizlik, gül turizmi ve yol sıkıktısının giderilmesiolarak göze çarpıyor.

İSTİHDAM ALANI
Isparta’da işsizlik için, gençlerin daha iyi standartlardaiş sahibi olmaları için istihdam alanı ile ilgili projeleri var.

GÜL TURİZMİ
Isparta’nın sembolü olan gül çiçeğinin ham madde, kozmetikveya gıda alanında kullanılmasından ziyade, gülün turizminin yapılmasıdüşünülüyor. Özellikle de Japon kültüründe gülün ayrı bir öneminin olduğu,bunun içinde Isparta’da gül ile ilgili mekanların oluşturulması düşünülüyor.Son bir kaç yıl içerisinde Güneykent’te başlayan bu çalışmanın daha genişkitlelere ulaşarak Isparta’ya turizm adına önemli katkılar sağlayacağıplanlanıyor.

DUBLE YOL
Aday adaylarının öne çıkardığı konulardan bir diğeri de Isparta-Antalyakarayolu (Dereboğazı) ve Isparta Konya karayolunun bir an önce duble yol halinegetirilmesi projesi. Yıllardır burada kazaların yaşanmasının ve bundan sonrakidönemde de rahat bir ulaşım ve kazaların en aza indirilmesi isteği hakim.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR