25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 2016 Salı 16:00

En Doğru Haberler için Ajans Haber'de Buluşuyoruz

En doğru ve güncel haberleri bulabileceğiniz bir site arıyorsanız ajanshaber.com ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.
En Doğru Haberler için Ajans Haberde Buluşuyoruz

Hızla gelişen ve birbirine adeta perçinlenmiş olan düzenler içerisinde takip ettiğimiz  Gündem günden güne önemini arttırmaktadır. Haber alma hakkımızın kendini bu gelişen düzen içerisinde daha sık hatırlatması bizlere haber kaynaklarımızın değişimi konusunda adeta bir itici güç uygulamıştır.

Haber alma hakkı ezelden beri sahip olduğumuz haklar arasında yer almaktadır. Kişisel olarak sahip olduğumuz meslek grubunu, çocuklarımızın ya da kardeşlerimizin belki de kendimizin içerisinde bulunduğu eğitim sistemini, ülke gelişimine destek sağlayan buluşları, dünya üzerinde yaşanan ve hayatlarımızı olumlu ya da olumsuz olarak etkileyeceğini düşündüğümüz haberleri takip etmek bugün oldukça önemli bir konu başlığı haline gelmiştir. Geçmiş yılların aksine hemen hemen hiç kimsenin ayak uyduramadığı, uydursa dahi sürekli olarak bu hızlı değişim içerisinde oldukça fazla emek harcadığı bu düzen haberlerin anında takip edilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Daha bir haberin içeriğine tam olarak ulaşamamış, neler yaşandığını hayatımıza katkısını ya da götürüsünü tam olarak anlayamamışken, binlerce haberin daha belki de saatler içerisinde birikmesi sürekli olarak kişilere stres yaşatan bir sorun haline dönüşmeyi başarmıştır.

Yaşanan gelişmelere, geçmiş yıllardan beri  Son dakika haberler kaynağı olarak takip edilen gazeteler, televizyon haberler, radyo kanalları tam olarak cevap verememeye başlamıştır. Bunun nedeni ise elbette ki sürekli olarak değişen ve gelişen düzen içerisinde yaşananları takip etmek amacı ile gazetelerin bir gün beklenmesi ve beklenen bir gün sonunda da sayfa kısıtı, önem sırası kısıtı gibi faktörlerden ötürü içeriğin belirli bir çerçevede olması gibi maddelerdir. Bu noktada çok yeni olmamasına rağmen kullanıcı sayısı artan internet ortamı sayesinde yaklaşık on yıldır gelişmekte olan ve bugün hemen hemen herkesin haber alma hakkı için cevap aradığı bir ortam haline dönüşen internet haberciliği kişilerin imdadına koşmaktadır.

13.20160815174639.jpg

İnternet Haberciliği Nedir?

İnternet haberciliği, alışılmış olan habercilik kavramından temelde hiçbir farkı olmayan, ancak gelişimini her gün sürdüren ve bu gelişim ile nerede ise saniyeler içerisinde değişen bir düzene sahip olan dünya düzeninden dolayı önemli noktalarda ayrılan bir habercilik biçimidir. Hayatımızın nerede ise her bölümünde, telefonlarımızda, tabletlerimizde, bilgisayarlarımız da hatta televizyonlarımızda başrolü üstlenen internetin içerisinde kendine yer edinen internet haberciliğinin, alışılmış olan habercilik türlerinden tek ve belki de en önemli farkı, kişilerin haber alma haklarına anında cevap vermektir. Yaşanan herhangi bir olaydan haberdar olmak, olay içerisindeki gelişmelerin ayrıntılarına ulaşmak için bir sonraki günün tarihine sahip olacak olan gazeteleri beklemek ya da belki de yüzlerce gelişmeyi birer ikişer dakikalık haberler ile özetlemek zorunda kalan televizyon haberciliğinin yerine tek tık ile bütün gelişmelerin gözler önüne serilmesini sağlayan internet haberciliği, elbette ki bulunduğu ortamdan kaynaklı olarak çeşitli noktalarda dikkat edilmesi gereken birkaç başlığı içerisinde barındırıyor. Yapılan haberlerin mutlaka bir ajanstan alınan kesin bilgiler doğrultusunda yapılması gerektiği, internet ortamında var olan binlerce kirli ve yanlış haberden kaçınılması hususunda en önemli konu başlıklarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bu noktada kişilerin haber alma hakkının olmasından ziyade, kişilerin doğru, güvenilir ve tarafsız haberleri alma haklarına sahip olduklarının bilincinde olarak hareket eden Ajans Haber, internet haberciliğinin bir numaralı adresi olarak karşımıza çıkıyor. İnternet haberciliğinin ne olduğunu ve belki de daha önemlisi ne olmaması gerektiğini iyi bilen Ajans Haber, saat, gün, mekan dinlemeden haber alma hakkımıza sonuna kadar olumlu cevaplar vermek için çalışıyor ve haberin nasıl olması gerektiğini hem bize hem de sektörde yer alanlara başarıları ile cevap vermeyi başarıyor.

 

YAZARLAR