21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 2016 Perşembe 19:07

En Ucuz Ankara Biletleri NeredenNereye.com'da!

Ankara, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olmak ile birlikte aynı zamanda ülkenin başkenti olma özelliğini de taşımaktadır.
En Ucuz Ankara Biletleri NeredenNereye.comda!

 

Ankara, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olmak ile birlikte aynı zamanda ülkenin başkenti olma özelliğini de taşımaktadır. Aynı zamanda nüfus ve gelişmişlik bakımından ülkenin en gelişmiş ikinci büyük şehridir. Şehir gerçek gelşimini cumhuriyet sonrasında başkent ilan edilmesinden sonra kazanmıştır. Sonrasında şehre yapılan sanayi yatırımları ile birlikte ekonomisi gelşmiş ve bu durum çevresinden göç alarak nüfusunu arttırmasına neden olmuştur. www.neredennereye.com/ucak-bileti sayfası üzerinden en ucuz fiyatlarla Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ankara tarihi bakımdan incelendiğinde oldukça köklü geçmişe sahip olan şehirlenden biri olduğu görülecektir.Bunun nedeni ilin diğer Anadolu şehirleri gibi eski mezopotamya ve Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. Bugün şehir ziyaretçileri oldukça rahat şekilde binlerce yıllık yapıları ve kalıntıları şehir içerisinde gözlemleyebilirler. Ayrıca il son zamanlarda sağlıklı yeraltı suları ile de ülke içerisinde ve dışarısında ünlenmektedir.
Ankara ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Çengel Han Rahmi Koç Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Anıtkabir, Gençlik Parkı, Kuğulu Park yer almaktadır. Bu yerleri sizlerde yakından görmek istiyorsanız Thy uçak bileti alarak en uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz.

Ankara ziyaretçilerinin bölgedeki seyehatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, Ankara tava, öllüğün körü, Beypazarı güveci, Ankara simidi, Çubuk Turşusu yer almaktadır.

Ankara asıl gelişimini sanayi üzerine geliştirmiş şehirlerden biri olsa da topraklarının büyük çoğunluğu hala tarım arazisi üzerine kullanılmaktadır. İklimine uygun olarak soğuk iklime dayanaklı tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Ankara’da karasal ikliminin özellikleri gözlemlenmektedir, buna bağlı olarak şehirde yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve soğuk olarak geçmektedir.

YAZARLAR